Kaybolan Malezya uçağı sonunda bulundu

Kaybolan Malezya uçağı sonunda bulundu

Uçağın enkazı olduğundan şüphelenilen parçaların, Çin uydusundan çekilen görüntüleri yayınlandı.

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'e giderken 5 gün önce kaybolan Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağın enkazı olduğundan şüphelenilen parçaların, Çin uydusu tarafından çekilmiş görüntüleri yayınlandı.
Yabancı basında yer alan haberlerde, Çinli yetkililerin, uçağın enkazına ait olduğu sanılan 3 parçanın görüntülerini yayınladığı bildirildi.
Çin Devlet Bilim Dairesinin internet sitesinde yayınlanan görüntülerin, uydu tarafından pazar günü çekildiği belirtildi.
Malezya Havayolları'na ait Boeing 777 uçak, cumartesi günü Kuala Lumpur'dan Pekin'e giderken 227 yolcusu ve 12 mürettebatı ile radardan kaybolmuştu.
Güney Çin Denizi'ndeki uçağı arama çalışmalarına, yaklaşık 92 bin kilometrekarelik alanda 12 ülkeden 42 gemi, 39 uçak ve çok sayıda görevli katılıyor.

Etiketler:
Bu haberde etiket bulunamadı


İngiliz istihbaratından dinleme açıklaması

GCHQ: "İstihbarat konularında yorumda bulunmamak uzun süredir devam eden bir politikamızdır. Tüm aktivitelerimiz izinli, gerekli, orantılı ve sıkı gözetim altındadır"

Kedi iki aileyi birden ayakta uyuttu

Yeni Zelanda'da eşine rastlanmamış bir olay yaşandı. Bir siyam kedisi 9 yıl boyunca iki ayrı evin kedisi gibi yaşayarak iki aileyle çifte hayat sürdü.

İngiltere'nin teröre karşı yeni planları

Westminster Parlamentosu'nda İngiliz hükümetinin teröre karşı yeni planlarını açıklayan İngiltere Başbakanı David Cameron, polise terörist şüphelilerin pasaportlarına el koyma, İngiltere'ye dönen İngiliz Cihatçıları durdurma yetkisinin verileceğini söyledi.

Bu kategorideki diğer haberler