• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  96455
 • up
  USD
  5.6626
 • up
  EURO
  6.5275
 • up
  GBP
  7.3946
 • up
  Altın
  223.126
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
08.01.2018 - 15:33 | Son Güncelleme: 08.01.2018 - 15:37

İhlas'a geçiş sınavı yapıldı

Sunmuş olduğu yüksek oranda burs fırsatlarıyla önemli bir avantaj sunan “İhlas’a Geçiş Sınavı”, İhlas Kolejinin Bahçelievler, Beylikdüzü ve Ispartakule kampüslerinde yapıldı.

İhlas'a geçiş sınavı yapıldı

 
İlkokul ve ortaokul için 4, 5, 6, 7 lise için 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı iki oturum halinde yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler %100’e varan burs imkânlarından yararlanacaklar. Sınav sonuçları 16 Ocak Salı günü İhlas Kolejinin web sitesinden yayınlanacak.
 
Ayrıca sınava giren öğrencilerin velilerine yönelik bir sunum gerçekleştirildi. Sunumlarda İhlas Kolejinin vermiş olduğu eğitimin detayları hakkında bilgi verildi. İhlas Kolejinden mezun olmuş gençler de İhlas Koleji ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.  


 
Yeltekin: “Çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak için İhlas Koleji olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz.”

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, her yıl düzenledikleri İhlas’a Geçiş Sınavı ile her öğrenciye özel okulda okuma fırsatı verdiklerini vurguladı. Önemli burs fırsatları sunduklarının altını çizen Yeltekin, başarılı öğrencileri teşvik ederek özel okulla tanışmalarının yolunu açtıklarını belirtti. İhlas Koleji olarak iyi insan yetiştirme prensibiyle yola çıktıklarını ifade eden Yeltekin, “Her alanda profesyonel kadrolarla çalışarak geleceğimiz olan çocuklarımıza en iyi eğitim hizmetini veriyoruz. Yapmış olduğumuz atılımlar ve yatırımlarla kalitemizi her geçen gün daha da yukarı çıkarıyoruz. Böyle güzide bir kurumda okumak her çocuğumuzun hakkı. Burs imkanlarımızla bunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Son olarak sınava olan ilgiden ve katılımdan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Yeltekin,  “Sınavımıza yoğun talep olması bizleri sevindirdi. İkinci sınavımızın Mart ayı sonunda yapılması konusunda planlamalara başladık. Bu konuyla ilgili internet sitemizde gerekli açıklamalar yapılacak. Velilerimizin internet sitemizi takip etmelerini rica ediyorum.” dedi.

İhlas Koleji mezunu Mete Gazoz, Türkiye şampiyonu oldu İhlas Koleji mezunu Mete Gazoz, Türkiye şampiyonu oldu Milli okçumuz İhlas Koleji mezunu Mete Gazoz, Samsun’da düzenlenen 2018 Salon Türkiye Şampiyonası’nda Klasik Yay Genç Erkekler’de Türkiye şampiyonu oldu.

İhlas Koleji'nde avantajlı kayıtlar başladı İhlas Koleji'nde avantajlı kayıtlar başladı Akademik, sosyal ve sportif başarılarıyla öğrencilerin tercihi olan İhlas Kolejinde avantajlı kayıtlar başladı.

İhlas Koleji öğrencileri Afrika'da su kuyusu açacak İhlas Koleji öğrencileri Afrika'da su kuyusu açacak Afrika’da yaşanan drama seyirci kalmayan Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri “Afrika’da Çocuk Olmak” konulu bir organizasyon düzenledi. Okulun tarih zümresi tarafından düzenlenen ve iki gün süren etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

İhlas Koleji'nden sıra dışı oyun etkinliği İhlas Koleji'nden sıra dışı oyun etkinliği Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri el becerilerini ve koordinasyonlarını geliştirecek aktivitelerle kendi oyunlarını tasarladılar.

İhlas Koleji, Avrupa Gençlik Parlamentosu'da temsil edildi İhlas Koleji, Avrupa Gençlik Parlamentosu'da temsil edildi Bu yıl 21.’si düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP-The European Youth Parliament) Ulusal Seçim Konferansı Bursa’da yapılırken İhlas Koleji altı öğrencisiyle bu konferansta temsil edildi.

İhlas Koleji öğrencilerinden arkeolojik kazı çalışması İhlas Koleji öğrencilerinden arkeolojik kazı çalışması Yaşayarak öğrenme prensibiyle okullarında eğitim veren İhlas Koleji, yapmış olduğu etkinliklerle öğrencilerine müfredattaki konuları uygulamalı olarak göstermeye devam ediyor.

İhlas Koleji öğrencisi Sabri Sevniş kürekte Türkiye Şampiyonu İhlas Koleji öğrencisi Sabri Sevniş kürekte Türkiye Şampiyonu İhlas Koleji’nin kürekteki başarılı ismi Sabri Sevniş, Sapanca’da düzenlenen Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu oldu.

İhlas Koleji dartta İstanbul ikincisi oldu İhlas Koleji dartta İstanbul ikincisi oldu İhlas Koleji Erkek Dart Takımı, Okullararası Dart İl Birinciliği Turnuvası’nda İstanbul ikincisi oldu.

İlk Türk Dünya Hafıza Rekortmeni İhlas Koleji’nden İlk Türk Dünya Hafıza Rekortmeni İhlas Koleji’nden Memoriad tarafından düzenlenen Türkiye Beyin Haftası etkinlikleri çerçevesinde Marmara Evleri İhlas Fen Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Doğru, Binary Sayılar ( 1 dakika) kategorisi rekor denemelerinde dünya rekoru kırdı.

Etiketler : ihlas koleji
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç