• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  94552
 • up
  USD
  4.7378
 • up
  EURO
  5.4908
 • up
  GBP
  6.2481
 • down
  Altın
  193.661
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
17.02.2017 - 15:16 | Son Güncelleme: 17.02.2017 - 15:20

Sondakika: MEB öğretmen atama takvimini açıkladı | 20 Bin Öğretmen Ataması Branş ve Kontenjan Dağılımı 2017

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi Twitter hesabı üzerinden öğretmen atamaları hakkında son dakika açıklaması yaptı. Binlerce öğretmen adayı için saat belli oldu. 20 bin öğretmen ataması kontenjan, branş dağılımı ve atama takvimi bugün açıklanıyor...

Sondakika: MEB öğretmen atama takvimini açıkladı | 20 Bin Öğretmen Ataması Branş ve Kontenjan Dağılımı 2017

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şubatta 20 bin öğretmen alımı olacağının müjdesini verdi. Öğretmen ataması için başvuru tarihlerinin açıklanmasını bekleyen binlerce öğretmen adayının kafasında birçok soru var. Fakat MEB bugün yaptığı açıklama ile kafalardaki soru işaretlerini dağıttı.Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen alımı sözleşmeli olarak gerçekleşecektir.

SONDAKİKA MEB ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİNİ AÇIKLADI

MEB; sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı.

Buna göre MEB, 15 Mart’ta ön başvuruları alacak. 21 Mart’ta sözlü sınav merkezleri ilan edilecek ve sınav merkezi tercihleri alınacak.

27 Mart’ta ise adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri ilan edilecek.

Sözlü sınavlar ise 3-7 Nisan tarihlerinde yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Twitter'dan yaptığı açıklamada "Sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjan dağılımı ve atama takvimi bugün saat 15.00’te @tcmeb twitter adresimizden duyurulacak." ifadelerini kullandı.

 

ATAMALARDA GÖZDE OLAN BRANŞLAR

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre MEB Şubat ayının 2. haftası itibarıyla başvurularını başlatacağı alımları Mart veya Nisan gibi tamamlayacak. Bu atamada da gözde olan hemen hemen aynı branşlara kadro verilecek. 
 
MEB için gözde ilk 5 branş şu şekilde: Sınıf Öğretmenliği, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği branşları için sıralama değişmedi.
 
2017 Şubat öğretmen ataması branşları şu an için belli değil. Şubat ayı 20 bin öğretmen alımı başvuru kılavuzu ve branşlar yayınlandığında haberimizden ulaşabilirsiniz.

BAKAN YILMAZ'DAN ÖĞRETMEN ALIMI MÜJDESİ 

20 bin öğretmen alımı yapılacak. Atanmayı bekleyen binlerce öğretmen adayına müjdeli haber Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi.
 
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." dedi.
 
20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilana çıkılmasının ardından başvuru süreci başlayacak.
 
Başvurular KPSS puanlarına göre sıralanacak ve branşlardaki ihtiyaca göre her branşta atanacak öğretmen sayısının 3 katı kadar aday mülakata çağrılacak. 20 bin alımın hepsi sözleşmeli öğretmen olarak atanacak.
 
Bakan Yılmaz'ın önümüdeki hafta duyurusunu yapacağız dediği öğretmen alımlarıyla ilgili son dakika gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz.
 
ÖĞRETMENLER DİKKAT! 6 YIL 20 BRANŞTA KADRO YOK

Atama ve kadro bekleyen öğretmenler için kötü haberler var. MEB 20 branşta 6 yıl boyunca öğretmen alımı yapmayı planlamıyor. Bunun sebebi ise bu kadrolardaki doluluk. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı 20 farklı alanda öğretmen almayı planlamıyor. Zira bu 20 branşta yüzde 280 oranında doluluk var. Bu branşlar arasında Fransızca öğretmenliği, makine ressamlığı, psikoloji, felsefe, Japonca ve Çince öğretmenliği gibi alanlar bulunuyor. En fazla doluluk oranı ise metalurji teknoloji öğretmenliği bölümünde. Bunu Giyim Üretim Teknoloji öğretmenleri takip ediyor. Bu alanda da 717 öğretmen fazlası var. Yine Metal Teknolojisi'nde 525, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanında ise 199 ihtiyaç dışında çalışan öğretmen olduğu görülüyor.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi Twitter hesabı üzerinden öğretmen atamaları hakkında son dakika açıklaması yaptı. Binlerce öğretmen adayı için saat belli oldu. 20 bin öğretmen ataması kontenjan, branş dağılımı ve atama takvimi bugün açıklanıyor...

 
 

YORUM YAPIN

 

1 Yorum

 1. fatmanur

  her çapıda birdirim yapılması gerekmektetir.

 
Daha fazla yorum
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç