• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98455
 • down
  USD
  5.3279
 • down
  EURO
  6.0542
 • down
  GBP
  6.8782
 • down
  Altın
  219.53
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 11.01.2018 - 10:58 Yorum : 0

Taşeron Kadro Başvurusunda Son Gün Bugün Mü? Taşeron Kadro Ne Zaman Bitiyor?

Türkiye'nin merakla beklediği taşerona kadro başvuruları için son gün geldi çattı. Mesai bitimine kadar taşeron kadrosuna başvurmayanların yasal hakkı yanacak. Tüm sürecin ardından aranan şartları karşılayıp sınavı geçenler 2 Nisan’da kadroya kavuşacak. Peki Taşeron kadro başvurularında aranan şartlar neler? Taşeron kadro bugün bitiyor mu?

Taşeron Kadro Başvurusunda Son Gün Bugün Mü? Taşeron Kadro Ne Zaman Bitiyor?

Taşerona kadro başvuruları bugün bitiyor mu? Türkiye'nin dört bir yanında kadroya geçiş şartlarını taşıyan binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren yasal başvuru süresi bugün doluyor. Bugün mesai bitimine kadar başvurmayanların geçiş hakkı yanacak. Kadroya geçme şartlarını karşılayan taşeron işçilerin 2 Ocak'ta başlayan 10 günlük yasal başvuru süresi bugün sona eriyor. Başvuruların sona ermesinin ardından süreç, tespit komisyonu incelemesi, hak sahiplerinin ilanı, itirazların incelenmesi, kesin listenin ilanı, sınav kuruluna itiraz, kesin listenin ilanı şeklinde işleyecek. Çalışma Bakanı da süreç başlar başlamaz, işçilerin bu sürecinde kafalarına takılanlar hakkında TGRT Haber'de soruları cevaplamıştı.

Sarıeroğlu TGRT Haber'de açıkladı: Taşeron işçi düzenlemesi 1 milyon 20 bin kişiyi kapsıyor Sarıeroğlu TGRT Haber'de açıkladı: Taşeron işçi düzenlemesi 1 milyon 20 bin kişiyi kapsıyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TGRT Haber'de İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar'ın sorularını cevapladı. İşte Sarıeroğlu'nun açıklamalarından önemli satırbaşları...

EN AZ 50 PUAN ŞART

Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilecek, en az 50 puan alanlar başarılı sayılacak ve en geç 2 Nisan'a kadar kadroya geçirilecek. Düzenlemenin kapsadığı taşeron işçilerin, yarın mesai bitimine kadar çalıştıkları işyerlerinin ilgili birimlerine başvuru formu ve dilekçeyle müracaat etmesi gerekecek. Şartları karşılamalarına rağmen söz konusu süre içerisinde başvurmayanların kadroya geçiş hakları yanacak.

SINAVLAR 3-22 MART'TA


İtirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanının 24 Şubat- 2 Mart, sınavın yapılmasının 3-22 Mart, sınav kuruluna itirazın 23-26 Mart, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanının ise 27-31 Mart tarihlerinde yapılması yönündeki tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek. Taşeron işçilerin kurumlarda kadroya geçiş süreçlerini yürütecek tespit komisyonu en az üç kişiden oluşacak, iki yedek üyesi olacak.

KARAR OY ÇOKLUĞUYLA

Komisyon, üye tam sayısıyla toplanacak ve oy çokluğu ile karar alacak. Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun bir şekilde sınav kurulunca hazırlanacak. Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek. Kadroya geçişin önemli aşamalarından olan yazılı sınav, sınav kurulu tarafından 100 puan üzerinden değerlendirilip, tutanağa geçirilecek. Sınavda başarılı sayılmak için en az 50 puan almak şartı aranacak. Tüm bu sürecin ardından aranan şartları karşılayıp, sınavda başarı gösterenler en geç 2 Nisan'a kadar topluca kadroya geçirilecek.

KADROYA GEÇİŞ 2 NİSAN'DA TAMAM

2-10 Ocak: Başvuru

24 Şubat-2 Mart: Kesin listenin ilanı

3-22 Mart: Sınav dönemi

23-26 Mart: Sınav Kurulu'na itiraz

27-31 Mart: Kesin listenin ilanı

2 Nisan: Kadroya geçiş

TAŞERON KADRO BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Taşerona kadro başvuruları yarın sona eriyor. Hala müracaatlarını yapmayan işçiler için son 2 günde başvurular alınmaya devam edecek. Kadro için müracaatlarını henüz yapmayan işçiler ise, başvuruların nasıl yapılacağını araştırıyor. Konuyla ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hazırlamış olduğu yazılı bir açıklamada taşerona kadro başvurularının nasıl yapılacağını araştırıyor.

Taşeron işçiler, çalıştıkları kuruma dilekçe formu ve istenen belgeler ile başvuruda bulunacak. Aşağıdaki başvuru formları doldurularak çalışılan kuruma teslim edilecek ve yapılan başvurular komisyonlar tarafından kabul edilecek.

- 5 adet vesikalık fotoğraf,

- Emekli ya da yaşlılık aylığı almadığına ilişkin belge,

- Adli sicil belgesi (sabıka kaydı),

- Varsa, başvuru sahibinin eklemek istediği sertifikalar

- Öğrenim durumunu gösterir belge,

- En son çalıştığı nitelik evrakları.

Taşeron işçilere son dakika uyarısı Taşeron işçilere son dakika uyarısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uyarıda bulundu: "Taşeronda son başvuru tarihi 11 Ocak’tır. Başvurular 11 Ocak mesai bitiminde tamamlanacaktır."

Taşeron işçilere 'çağrı merkezi' kolaylığı Taşeron işçilere 'çağrı merkezi' kolaylığı Hak-İş Konfederasyonunca, kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinde, işçilerin aklına takılan soruları cevaplandırmak amacıyla çağrı merkezi kuruldu.

Taşeron işçi kadro başvuruları ne zaman sona erecek? Taşeron kadro başvuru formu ÖRNEĞİ Taşeron işçi kadro başvuruları ne zaman sona erecek? Taşeron kadro başvuru formu ÖRNEĞİ Taşeron işçilerin kadro başvuruları devam ediyor. Taşeron işçilerin kadro başvuruları ne zaman sona erecek? Taşeron işçiler için kadroda son başvuru tarihi yaklaşırken merak edilen hususlar var. Belediyelerde çalışan taşeron işçiler için başvuru formu haberimizde. Taşeron kadro örnek formu da burada...
 

Etiketler : taşeron taşeron kadro
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber