• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  112122
 • up
  USD
  4.0324
 • up
  EURO
  4.9815
 • up
  GBP
  5.7299
 • up
  Altın
  174.316
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 20.03.2017 - 20:59 Yorum : 0

Karatay'dan GDO'lu ekmek açıklaması: Kesin olarak söylüyorum, yemeyin

Prof. Dr. Canan Karatay, Adana'da bir fırında satılan ekmekten GDO'lu soya çıkmasıyla ilgili açıklama yaptı. Karatay, "Kesin olarak söylüyorum. Ekmek yemeyin." dedi.

Karatay'dan GDO'lu ekmek açıklaması: Kesin olarak söylüyorum, yemeyin

Adana'da bir firmanın fırınlara sattığı, ekmeği olduğundan hacimli gösteren ve geç bayatlatan katkı maddesinden GDO'lu soya çıktı. Prof. Dr. Canan Karatay konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"ÇOK TEHLİKELİ, KANSERE VE KISIRLIĞA SEBEP OLUYOR"

Canan Karatay şöyle konuştu:
Ucuz olsa dahi yemememiz lazım. Çünkü içinde çok katkı maddesi, kimyasallar var. Tarım Bakanlığı'nın izniyle bütün unlara yüzde 10 katkı maddesi koymak zorundayız diyor uncular. Bunun üzerine bir de GDO çıktı. İthalatına izin veriliyor, yazık. Ülkemizde GDO'suz herşeyi yetişterebiliriz diye düşünüyorum. Bunun mücadelesini veriyorum. GDO'lu yiyecekler bilhassa soya mutlaka GDO'lu oluyor, çok tehlikeli. Her türlü hazır yiyeceğin içinde bulunuyor. Soyada yalancı östrojen var. Bütün hastalıkların sebebi, başında da meme kanserinin ve kısırlığın sebebi.

"ÇOCUKLARDA ÖKSÜRÜĞÜN NEDENLERİNDEN BİRİ"

Yalnız GDO değil. Ekmek Türkiye'de 1950'lerden sonra hayatını kaybetti. Buğdayın kendisindeki guleten, lektün proteini o kadar tehlikeli ki. Lektün proteini insülin hormonu salgılatıyor, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması yapıyor. Lektin denilen protein hazmolduğu zaman aynı boğmaca virüsüne benzer bir formüle dönüşüyor. Çocuklarda öksürüğün sebeplerinden biri de budur.

"KESİN OLARAK SÖYLÜYORUM, EKMEK YEMEYİN"

Yüzde 10 katkı maddesinin içinde bromür var, ağır metaldir. Bütün canlılar için tehlikelidir. Kesin olarak söylüyorum. Ekmek yemeyin. Geleneksel buğday kalmadı. Ben senelerdir söylüyorum. İran'da geleneksel ekmek yalnız lavaştır halkımızı kandırmayalım.

Hakiki besin vücuda girecek. Sağlıklı karbonhidrat yiyeceğiz. Kuru fasülye, mercimekte de vardır. Yumurta en önemli besindir.

Ekmek fırınında saf alüminyum ele geçirildi Ekmek fırınında saf alüminyum ele geçirildi Aksaray'da bir fırına operasyon düzenleyen polis, 1 külçe saf alüminyum ele geçirdi. 3,5 milyon TL değerindeki madde, nükleer enerji ve füze imalatında kullanılıyor.

Ekmek fırınından nükleer malzeme çıktı! Ekmek fırınından nükleer malzeme çıktı! Akasray'da polisin ekmek fırınına düzenlediği operasyon piyasa değeri 3,5 milyon olan nükleer enerji ve füze yapımında kullanılan saf alüminyum ele geçirildi.

Bakan'dan ekmek zammı açıklaması Bakan'dan ekmek zammı açıklaması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Ekmeğe zammı gerektirecek bir artış yok" dedi.

Etiketler : canan karatay ekmek
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç