• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98455
 • down
  USD
  5.3279
 • down
  EURO
  6.0542
 • down
  GBP
  6.8782
 • down
  Altın
  219.53
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 04.01.2018 - 10:25 Yorum : 0

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıkandı Mı? Ehliyet Sınav Sonuçları ÖĞREN / Sorgulama ekranı

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçlarını merak eden adaylar aramalara 'Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? diye aramaya başladılar bile. Binlerce sürücü adayını heyecanlandıran açıklama geldi. İşte ehliyet sınav sonuçları ve Ehliyet sınav sonuç öğrenme ekranı...Tüm detaylar haberimizde

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıkandı Mı? Ehliyet Sınav Sonuçları ÖĞREN / Sorgulama ekranı

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınav sonuçlarını merak eden adaylar aramalara 'Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? diye aramaya başladılar bile. Binlerce sürücü adayını heyecanlandıran açıklama geldi. İşte ehliyet sınav sonuçları ve Ehliyet sınav sonuç öğrenme ekranı...Tüm detaylar haberimizde

EHLİYET SINAV SONUÇLARI ÖĞREN

Ehliyet ve pasaport alacaklar dikkat! Ehliyet ve pasaport alacaklar dikkat! Emniyet Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredileceği açıklanan pasaport ve sürücü belgesi işlemlerini 2 Nisan 2018'e kadar yürütmeyi sürdürecek.

Ehliyet alacaklar dikkat ! 2018'de yeni dönem başlıyor Ehliyet alacaklar dikkat ! 2018'de yeni dönem başlıyor Milli Eğitim Bakanlığınca, 2018'den itibaren ehliyet sınavları tablet bilgisayarlar üzerinden yapılacak.

Ehliyet sınav sonuçları için sürücü adaylarının heyecanlı bekleyişi bugün sona eriyor. Binlerce adayın katılımıyla 23 Aralık'ta yapılan ehliyet sınavı sonrasında sonuçlar için heyecanlı bekleyiş başlamıştı.

Direksiyon sınavına katılmaya hak kazanmak için sorulan zorlu sorulara doğru yanıt vermek için çabalayan adaylar, sınavın ardından gözünü sonuçların açıklanacağı tarihe dikmişti. Peki ehliyet sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? 23 Aralık ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı?

EHLİYET SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

23 Aralık günü binlerce sürücü adayının katılımıyla gerçekleştirilen ehliyet sınavı sonrasında adaylar heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladı. Direksiyon sınavına katılmaya hak kazanmak isteyen ve böylece ehliyet almak için son aşamaya girmek isteyen adayların heyecanla beklediği ehliyet sınav sonuçları bugün erişime açılacak, ancak sınav sonuçlarının açıklanacağı saat belli değil.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından yapılan ehliyet sınavından 70 puan ve üzeri alan adaylar, önümüzdeki haftalarda yapılacak olan direksiyon sınavına da katılmaya hak kazanacak ve ehliyet almak için son bir aşama kalacak.

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN TIKLAYIN

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI SİTESİ İÇİN TIKLAYIN

Ehliyet sınav sonuçları açıklandıktan sonra, Milli Eğitim Bakanlığı'nın veya Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi üzerinden sonuçlar görüntülenebilecek. Adaylar T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yaparak ehliyet sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ehliyet sınav sonuçlarını bekleyen sürücü adayları, bir yandan da ehliyet almanın ikinci aşaması olan direksiyon sınavının tarihini araştırmaya başladı. Yazılı ehliyet sınavından 70 ve üzeri puan alan adayların katılmaya hak kazanacağı direksiyon sınavı için tarihi araştıran sürücü adayları, "direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?" sorusunun yanıtını arıyor.

Direksiyon sınavının yapılacağı tarih net olarak belli değil ancak tahminlere göre ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra 15 gün içerisinde gerçekleştirilecek. Direksiyon sınavının tarihi, kurslar tarafından adaylara duyurulacak.

EHLİYET SINAVINDAN BAŞARISIZ OLURSAM NE OLACAK?

Bir aday ehliyet sınavından başarısız olursa sınav ücretini yeniden yatırarak sıradaki sınava girmesi gerekiyor. 23 Aralık 2017 Ehliyet sınavından kalan adaylar için sıradaki ehliyet sınav tarihi henüz MEB tarafından açıklanmamıştır. Not: Ehliyet sınavından başarılı olmadıkça direksiyon sınavına giremezsiniz. Teorik sınavdan 4 defaya kadar başarısız olabilirsiniz. 4. defa başarısız olduysanız kursa yeniden yazılmanız gerekiyor.

Direksiyon sınavında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

- Direksiyon sınavı artık 35 dakika sürmektedir. İlk 5 dakikasında araç tanıma ile ilgili sorular sorulmaktadır. Aracın iç donanım ve motor kısımlarından soru sorulacak sorulardan 5 tanesine cevap veremeyenler sınavdan başarısız sayılacak.

- Aracınızın kapısını sol elle açarak sağ ayağınızla giriş yapınız. Araca binerken arkanızdan gelen bir araç varsa onu görebilmeniz içidir bu vesileyle olası kazalarda yaralanma riski ortadan kalkar.

- Sınav giriş belgenizi ve nüfus cüzdanınızı komisyon başkanına vererek imza tutanağını imzalayınız.

- Aynaları, koltuğu kendinize göre ayarladıktan sonra mutlaka emniyet kemerinizi takınız.

- Vites takılı durumdaysa, debriyaja basarak boşa alınız. Debriyaja basılı konumdayken kontağı çevirip araç çalışmaya başladıktan sonra anahtarı basmayı bırakınız.

- Gideceğiniz yöne göre sinyalinizi veriniz, frene basarak el frenini indiriniz.

- Ayağınız sonuna kadar debriyaja basılı haldeyken vitesi 1’e takarak kalkışınızı yapınız.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber