• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  110932
 • up
  USD
  4.0581
 • down
  EURO
  4.9812
 • up
  GBP
  5.7077
 • up
  Altın
  175.077
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 01.02.2018 - 23:38 Yorum : 0

Hac Kura Çekiliş Sonuçları 2018 Sorgulama! | Diyanet Hac Kura Sonuçları | Hac kuraları CANLI İZLE

Hac Kura Sonuçları 2018 sorgulama ekranına haberimizden ulaşmak mümkün. Hacı adaylarına 2018 yılı hac kayıtları yenileme işlemleri için detaylı bilgileri Diyanet İşleri tarafından paylaşıldı. Bu sene ilk kez kutsal görevlerini yerine getirmek isteyen Hacı adayları kayıt yenileme yada yaptırmak için bankaya gerekli miktarı yatırdıktan sonra ön kayıtlarını yapabilecekler. Peki, geçtiğimiz sene kuraya katılan ve ismi listene bulunmayan adaylar tekrar ücret ödeyecek mi? İşte Hac ile alakalı, tüm detaylar burada.

Hac Kura Çekiliş Sonuçları 2018 Sorgulama! | Diyanet Hac Kura Sonuçları | Hac kuraları CANLI İZLE

Hac kura sonuçları 2018 sorgulama ekranına haberimizden ulaşmak mümkün. Hacı adaylarına 2018 yılı hac kayıtları yenileme işlemleri için detaylı bilgileri Diyanet İşleri tarafından paylaşıldı. Bu sene ilk kez kutsal görevlerini yerine getirmek isteyen Hacı adayları kayıt yenileme yada yaptırmak için bankaya gerekli miktarı yatırdıktan sonra ön kayıtlarını yapabilecekler. Peki, geçtiğimiz sene kuraya katılan ve ismi listene bulunmayan adaylar tekrar ücret ödeyecek mi? İşte Hac ile alakalı, tüm detaylar burada.

HAC KURALARI CANLI İZLE

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

HAC KAYIT SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

HAC KURALARI SORGULAMA EKRANI

 

2018 HAC ÜCRETLERİ NE KADAR?

Oda Tercihli konaklamalarda;

2 Kişilik Oda: 20.680 SAR
3 Kişilik Oda: 17.695 SAR
4 Kişilik Oda: 15.480 SAR

00-02 Yaş arası Bebek (0-24 Ay): 2.975 SAR
03-06 Yaş arası Çocuk (25-72 Ay): 10 bin SAR

Otel Tercihli konaklamalarda;

OTEL 1/A
Mekke-i Mükerreme’de Fairmont oteli, Medine-i Münevvere’de Oberoi oteli.

Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 44.900 SAR, 3 kişilik odada ise 41.000 SAR'dır

OTEL 1/B
Mekke-i Mükerreme’de Hayat Regency oteli, Medine-i Münevvere’de Hilton oteli

Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 39.500 SAR, 3 kişilik odada ise 36.000 SAR'dır

OTEL 1/C
Mekke-i Mükerreme’de Swiss Makam oteli, Medine-i Münevvere’de Rove'l-Medine oteli

Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 32.250 SAR, 3 kişilik odada ise 30.000 SAR'dır

OTEL 1/D
Mekke-i Mükerreme’de Sheraton oteli, Marriott oteli, Medine-i Münevvere’de Rove'l-Medine vb. Oteller

Kişi başı konaklama ücreti bu otellerde 2 kişilik odada 29.500 SAR, 3 kişilik odada ise 27.500 SAR'dır

GEÇTİĞİMİZ YIL KAYIT YAPTIRAN HACI ADAYLARI SADECE YENİLEME YAPACAK

2017 yılı hac kurasına katılıp hacca gidemeyenlerin kayıtları 21 Aralık 2017 tarihinde Başkanlıkça yenilenecektir.

Kaydı yenilenenlerden; geçmiş yıllarda yapmış oldukları il, ilçe ve kuraya birlikte gireceği kişilerde, hac konaklama tercihlerinde, adres ve cep telefonu bilgilerinde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vaz geçenler 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri yapabileceklerdir.

Önceki yıllarda ön kayıtları bulunanlardan, 2017 yılında kayıtlarını yenilememeleri sebebiyle hac kurasına katılamayanların, 2018 yılı hac kurasına dahil olabilmeleri için ilgili bankalara 20.-TL ön kayıt ücreti yatırmaları halinde kayıtları önceki kura kat sayıları dikkate alınarak güncellenecektir.

HAC KURA SONUÇLARI 2018 SORGULAMA EKRANI | HAC KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

PEKİ HAC KURALARI VE HAC KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün  yazılı açıklamasına göre, 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında ilk defa kayıt  yaptıracaklar, 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti  yatıracak.
Hac görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, kaydını T.C. kimlik  numarası ile yapabilecek. Yabancı uyruklulardan başvuru alınmayacak.
 
Vatandaşlar daha sonra elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr  internet sitesine veya müftülüklere başvurup "Oda Tercihli Hac Konaklama" ve  "Otel Konaklama" türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacak.  Vatandaşlar, kuraya birlikte katılmak istedikleri kişileri de kayıtlarda  belirtebilecek.

Önceki yıllarda kaydı olup 2017'de kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler arasında Başkanlık tarafından otomatik yapılacak.

Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak.

2018 yılı Hac müracaatları başladı

Hac farizasını yerine getirmek isteyen vatandaşların heyecanla beklediği 2018 yılı Hac müracaatları başladı.

Hac farizasını yerine getirmek isteyen vatandaşların heyecanla beklediği 2018 yılı Hac müracaatları başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018 yılı hac müracaatları için ön kayıtların 21 Aralık 2017 Perşembe günü itibariyle başladığını açıkladı. 29 Aralık’a kadar devam edecek ön kayıtlarda ilk defa başvuru yapacak vatandaşlar, ilgili bankalara 20 TL ön kayıt ücreti yatıracaklar. Hac kayıtları, T.C. kimlik numarası ile yapılacak, yabancı uyruklu olanların başvuruları ise alınmayacak.

Vatandaşlar elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat başvurup “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel Konaklama” türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapabilecek. Vatandaşlar, kuraya birlikte katılmak istediği kişiler varsa onları da kayıtlarda belirtecek.

Hac Kayıt yenileme işlemi Başkanlık tarafından yapılacak

Daha önceki yıllarda hac kaydı olup 2017 yılında hac kurasına katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler arasında Başkanlık tarafından otomatik olarak yapılacak. Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak.

Başkanlık tarafından kaydı yenilenen hacı adayları arasında il/ilçe, konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik yapmak isteyenler, yine aynı tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptıracaklar.

Hacı adayları müracaatlarını yaptıktan sonra kayıt durumlarını (http://hac.diyanet.gov.tr) adresinden sorgulayabilecekler.

Hac Başvurusu 2018 Ne Zaman | Hac Kurası ve Kesin Kayıtlar Ne Zaman | Hac Başvuruları Başladı Mı? Hac Başvurusu 2018 Ne Zaman | Hac Kurası ve Kesin Kayıtlar Ne Zaman | Hac Başvuruları Başladı Mı? Hacca 2018 yılında gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar, işlemlerini 21-29 Aralık'ta gerçekleştirebilecek. Hac kayıt başvuruları ne zaman yapılacak? Diyanet açıkladı... 2018 Hac başvurusu başlıyor. 2018 Hac kaydı nasıl yapılır? Heyecanla beklenilen Hac kayıtları hakkında merak edilenler haberimizde...

Hac kayıtlarına yoğun ilgi Hac kayıtlarına yoğun ilgi Hac kayıtlarının başlaması ile beraber Hacca gitmek isteyen vatandaşlar, müftülüğe akın etti.

Hac Kayıt Yenileme Yaptırma ve Kayıt Fiyatları ÖĞREN | Hac Kaydı Nasıl Yapılır Hac Kayıt Yenileme Yaptırma ve Kayıt Fiyatları ÖĞREN | Hac Kaydı Nasıl Yapılır Diyanet hac kayıt yenileme ve kayıt fiyatlarını resmen açıkladı. Hac kayıtları ne zaman başlıyor vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte hac kayıt yenileme, nasıl yapılır, hac kayıt fiyatları 2018 detayları...

2018 YILI HAC KAYIT DURUMU SORGULAMA EKRANI

2018 HAC KAYIT SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

ÖNCEKİ YILLARDA KAYIT YAPTIRANLAR HACI ADAYLARI ÜCRET ÖDEYECEK Mİ?

Önceki yıllarda kayıt olup 2017'de kuraya katıldığı halde kesin kayıt  hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler  arasında Diyanet tarafından otomatik yapılacak.

Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı  adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak.
 
Diyanet tarafından kaydı yenilenen hacı adayları arasında il ve ilçe,  konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik yapmak isteyenler, yine  aynı tarihler arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini  gerçekleştirebilecek.
 
Hacı adayları, müracaatlarını yaptıktan sonra kayıt durumlarını  "http://hac.diyanet.gov.tr" internet sitesinden sorgulayabilecek.

HACI ADAYLARI, 2018 HAC KAYITLARINI HANGİ BANKAYA YATIRCAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında, ilk defa kayıt yaptıracaklar, 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak. Hac kayıt 2018 yaptıracak olanlar Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım'a para yatıracak.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç