• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  96536
 • down
  USD
  5.658
 • down
  EURO
  6.5088
 • up
  GBP
  7.3629
 • up
  Altın
  222.315
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
31.12.2017 - 10:34 | Son Güncelleme: 31.12.2017 - 10:35

Milli piyango kaçta çekilecek? Yılbaşı çekilişi sonuçları canlı izle | 2018 Milli Piyango bilet sorgulama!

Milli piyango kaçta çekilecek? Yılbaşı çekilişi sonuçları canlı izleme linki haberimizde. Milyonların hayalini süsleyen 2018 Milli Piyango Yılbaşı çekiliş sonuçları heyecanla bekleniyor. Dile kolay 31 Aralık 2017 tarihli çekilişte 61 milyon TL büyük ikramiye ve 300 milyonu geçen toplam ikramiye miktarı söz konusu. Peki yılbaşı çekilişi sonuçları en kestirmeden nasıl öğrenilir? MPİ yılbaşı çekiliş sonuçlarını öğrenmenin en pratik yolu bu haberde.

Milli piyango kaçta çekilecek? Yılbaşı çekilişi sonuçları canlı izle | 2018 Milli Piyango bilet sorgulama!

2018 Yılbaşı Milli piyango kaçta çekilecek? Yılbaşı çekilişi sonuçları canlı izleme linki haberimizde. Milyonların hayalini süsleyen 2018 Milli Piyango Yılbaşı çekiliş sonuçları heyecanla bekleniyor. Dile kolay 31 Aralık 2017 tarihli çekilişte 61 milyon TL büyük ikramiye ve 300 milyonu geçen toplam ikramiye miktarı söz konusu. Peki yılbaşı çekilişi sonuçları en kestirmeden nasıl öğrenilir? MPİ yılbaşı çekiliş sonuçlarını öğrenmenin en pratik yolu bu haberde.

Son dakika yılbaşı çekiliş haberleriyle birlikte kazanan numaralar sırasıyla tgrthaber.com.tr'de olacak. Anlık olarak haberdeki TV ekranından canlı çekiliş yayını da sizinle. Bilet no ile çekiliş sorgulaması yapmak isterseniz, kolay yolu da haberimizde. Sadece bir tık uzağınızda MPİ sorgulama ekranı. Bir de uyarı: İkramiye çıkarsa, önceki talihlilerin hayat hikayelerine bir göz atın ve ders çıkarın.

 

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI
İkramiye: ...

Kazanan numaralar: 

Aşağıdaki linke tıklayarak, gelen MPİ sorgulama ekranına bilet numaranızı yazıp ikramiye kazanıp kazanmadığınızı da kontrol edebilirsiniz. Bir den fazla biletiniz varsa her bilet için ayrı sorgulama yapmanız gerektiğini unutmayın. 

MİLLİ PİYANGO ONLİNE BİLET SORGULAMA İÇİN TIKLA

2018 Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi saat kaçta hangi kanalda?

Öte yandan Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi saat kaçta yapılacak merak ediliyor. 31 Aralık gecesi düzenlenecek yılbaşı özel çekilişine saatler kaldı. 61 milyon olarak belirlenenen büyük ikramiyenin hayalini kuran milyonlarca vatandaş, biletleri tüketti. Ünlü MPİ bayileri önünde uzun kuyruklar oluşurken, bazı vatandaşlar, saatlerce beklemek yerine yüzlerce metre uzunluğundaki kuyrukta beklememek için meydandaki seyyar satıcılara yöneldi. Eminönü'nde Milli Piyango bileti satın almak için Bahçekapı'daki Nimet Abla gişesine akın eden binlerce vatandaş, uzun kuyruklar oluşturdu 2018 Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi TRT.1'den canlı izlenebilecek.

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE

İKRAMİYENİZİ NEREDEN ALACAKSINIZ?
Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır. Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler. Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.  

İkramiye kazanılması sonrası tüm şans oyun biletlerinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Milli Piyango oyununda bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi, çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.

Bilette belirtilen kurallara göre ikramiye bulunmayan, seri numarası ve ikramiye kontrol numarası itibariyle kendini ibraz edemeyen, kazınmış olan kısımda bulunan rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerleri yırtılmış, delinmiş, sahte yada tahrif edilmiş olan veya kazınmayacağına dair üzerinde ihtar yazılı kısmı kazınmış olan yahut ikramiye ödeme süresi geçmiş, iptal edilmiş veya ikramiyesi ödendiğine dair ibare bulunan biletlere ikramiye ödenmez.

Sayısal Oyunların biletlerinde, sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Yırtılmış Milli Piyango oyunlarına ait biletler konusunda neler yapılmalı?
Milli Piyango oyununda ikramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir.

Hemen-Kazan oyununda ikramiyeleri gösteren kısımdan ya da başka yerinden yırtılmış ikramiyeli biletlerin satış şubelerimize ibrazı halinde, peşin ödenen ikramiyelerin üzerindeki iki adet ikramiyenin ödenip ödenmeyeceğine, yapılacak inceleme ve araştırma sonucuna göre satış şubelerimizce, bunun üstündeki ikramiyelerde ise ödeme yapılıp yapılmayacağına, yapılacak inceleme ve araştırmaya göre Genel Müdürlükçe karar verilir. Talihliler tarafından doğrudan Genel Müdürlüğe gönderilen diğer biletlerde de Genel Müdürlükçe karar verilir.

Sayısal oyunlarının biletlerinde ise yırtık bilete ikramiye ödenmez. Ancak çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl ikramiye ödenme süresi içinde ikramiye isabet eden numaralara veya barkod ve bilet güvenlik numarası üzerinden yırtılmış veya kopmuş olan biletlere ikramiye ödenebilmesine, bu biletlerin hamili tarafından ibrazını müteakiben yapılacak veya yaptırılacak inceleme ve araştırmadan sonra Milli Piyango İdaresince karar verilir.

İkramiyelerden herhangi vergi ve yasal bir kesinti yapılıyor mu?
Milli Piyango şans oyunlarına ait ikramiyeler hiçbir vergi, resim ve harca tabi olmadığından, herhangi bir kesinti yapılmaz.

Zaman aşımına uğrayıp alınmayan ikramiyelerin durumu nedir?
Milli Piyango biletlerinde ikramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydedilir. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.

Hemen-Kazan oyununda ikramiyelerin ödenebileceği son tarih biletlerde belirtilir. Bu süreden sonra ibraz edilen biletlere ikramiye ödenmez. İkramiyelerin ödenebileceği son tarih, biletlerin satışına başlandığı ayın son gününden itibaren bir yıldan az olamaz.

Bilet ortaklığı ne demektir?
Buna ilişkin, Yargıtay 4.Hukuk Dairesinin 1989/11034E., 990/6200 K. ve 10.04.1990 tarihli kararlarında belirtildiği üzere "Bilet ortaklığı, Piyango bileti üzerindeki imzanın, ortaklığa delalet etmesini ifade eder."

Milli Piyango çekiliş sonuçları Sıralı Tam Liste | 2018 Milli piyango sonuçları MPİ kazandıran numaralar Milli Piyango çekiliş sonuçları Sıralı Tam Liste | 2018 Milli piyango sonuçları MPİ kazandıran numaralar Merakla beklenen Milli Piyango yılbaşı sonuçları açıklandı. 31 Aralık 2017 yılbaşı Piyango Çekilişi heyecanı bu gece yaşandı. 2018 yılbaşı çekilişi piyangosu çekildi mi? Milyonlarca insanın hayalini süsleyen Milli Piyango çekilişi bu akşam saat 19:30'dan itibaren çekilmeye başlayacak ve gecenin finalini ise 61 Milyonluk dev ikramiye süsleyecek. Milli Pyango sıralı tam liste burada. Milli Piyango sonuçları 2018 MP kazandıran numaralar haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Piyango yılbaşı çekilişi en çok çıkan rakamlar | Yılbaşı çekilişi en şanslı iller? Milli Piyango yılbaşı çekilişi en çok çıkan rakamlar | Yılbaşı çekilişi en şanslı iller? Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişinde en çok çıkan numaralar neler? Milyonlarca vatandaş yılbaşının gelmesiyle birlikte en çok çıkan numaraları araştırmaya başladı. 2018 yılında talihli numaralar hangisi olucak? En çok çıkan numaralar ve en şanslı il hangisi neresidir? İşte haberimizde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz...

Milli Piyango'nun yılbaşı biletlerinden yüzde 99'u tükendi Milli Piyango'nun yılbaşı biletlerinden yüzde 99'u tükendi Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişi için bastırdığı biletlerin yaklaşık yüzde 99'u, dün akşam itibarıyla tükendi. Biletlerin tümünün satılması halinde toplam 349 milyon 243 bin liralık ikramiye dağıtılacak, Hazinenin kasasına 149 milyon lira girecek.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber
Reklamı Geç