• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98455
 • down
  USD
  5.3279
 • down
  EURO
  6.0542
 • down
  GBP
  6.8782
 • down
  Altın
  219.53
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Google Plus
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 11.02.2018 - 17:08 Yorum : 0

Bakan Arslan: Son bir terörist kalıncaya kadar bu mücadeleyi vereceğiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Dünya bilmeli ki dün olduğu gibi bugün de yarın da ülkemizin bekası, istikbali, istiklali için biz şehadet şerbeti içmeye zaten hazırız, bu mücadeleyi hep vereceğiz ve son bir terörist kalıncaya kadar bu mücadeleyi vereceğiz." dedi.

Bakan Arslan: Son bir terörist kalıncaya kadar bu mücadeleyi vereceğiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kırıkkale Valiliği ziyaretinde gazetecilere yaptığı  açıklamada, şehit uğurlama töreni için kentte bulunmanın üzüntüsünü yaşadığını  söyledi. Şehit ailesinin acısını paylaştıklarını belirten Arslan, şehit Pilot  Üsteğmen Erdem Mut'a ve diğer şehitlere rahmet diledi.

Bakan Arslan, "Rabbim bizleri onların şefaatlerine nail eylesin. Bir  gerçek var ki bu millet şehadet şerbeti içmeye sadece bugün değil, asırlardır hep  hazır, bunu da dünyaya hep ispat etmiş. Yüz sene önce olduğu gibi Çanakkale'de,  Sarıkamış'ta, Sakarya'da, Dumlupınar'da her yerde olduğu gibi insanımız ülkesinin  bekası, istikbali ve istiklali söz konusu olduğu zaman gözünü kırpmadan şehadet  şerbeti içmeye gidiyor." diye konuştu.

Bugün de aynı şekilde gerek içeride gerek dışarıda terör odaklarının,  terör yuvalarının kurutulması, teröristlerin gerek ülkemiz, gerek bölgenin başına  bela olmasından kurtarılması adına bir mücadele yürütüldüğünü vurgulayan Arslan,  Mehmetçiğin, silahlı kuvvetlerin, güvenlik güçlerinin, polisin, güvenlik  korucusunun bu mücadeleyi içeride ve dışarıda sürdürdüğünü ifade etti.

Bataklıkların kurutulması adına bu mücadelenin devam edeceğine dikkati  çeken Arslan, şöyle devam etti:

Dünya bilmeli ki dün olduğu gibi bugün de yarın da ülkemizin bekası,  istikbali, istiklali için biz şehadet şerbeti içmeye zaten hazırız, bu mücadeleyi  hep vereceğiz ve son bir terörist kalıncaya kadar bu mücadeleyi vereceğiz.  Zannetmesinler ki ayak oyunlarına bu millet, bu ülke boyun eğecek. Bu millet bin  yıl, bu coğrafyada hiçbir zaman esaret altına girmemiş, bundan sonra da inşallah  girmeyecek. Bu uğurda da kim, hangi oyunu oynarsa oynasın bu oyunların bozulması,  başımıza örmek istedikleri çorapların onların başına geçirilmesi adına da bu  millet mücadelesini devam ettirecek. Elbette ki dileğimiz, isteğimiz, bundan  sonra hiçbir şehidimizin olmaması ama bu şu anlama gelmiyor, şehit olmasın diye  bu mücadeleden vazgeçeceğiz, onların bu ülkeyi bataklık haline getirmesine izin  vereceğiz, onların bu ülke üzerinde her türlü oyunu oynamasına izin vereceğiz  anlamına kesinlikle gelmiyor. İşte bu izni vermemek adına da bugün de yarın da  şehadet şerbeti içmeye devam edeceğiz. Dünya ve dünyayı yönetmeye çalışanlar  akıllarını başlarına almalı, onlara maşalık etmeye dünden birileri hazır olmalı  ama o maşaları kullanarak insanlığın başına bela etmesinler, kendileri de bir  şekilde bu belaya bulaşıp nitekim bu ateşte yanıyorlar."

Bakan Arslan, terörün sadece Türkiye'de değil, Amerika'da, Fransa'da  ve İngiltere'de her yerde masum insanlara kastettiğine işaret ederek, şunları  kaydetti:

"Terörün her yerde terör, teröristin her yerde terörist olduğunu  bilerek, buna göre müdahale etmeleri lazım. Hele ki 'bu bölgenin huzurunu  sağlıyoruz' deyip teröristlerle, terör örgütleriyle kol kola yürümek isteyenler  bilmeli ki bunun sonu yok, bilmeli ki bunun sonu bataklıktır. Bunun sonu  insanlığa, insanlara zulümdür. Sivil vatandaşların katledilmesiyle sivil  vatandaşlara kast edilmesiyle bu veya herhangi bir bölgede huzur  sağlanamayacağını herkesin bilmesi lazım. Özellikle bugün onlarla kol kola  yürüyenlerin daha fazla bilmesi lazım. Buradan bir kere daha uyarıyoruz ve  diyoruz ki, bu mücadele sonuna kadar devam edecek. Ülkemiz, ülkemiz insanının  beka mücadelesi sonuna kadar devam edecek."

Bakan Arslan, ziyaretin ardından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında  Afrin'de ATAK tipi bir helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit düşen Üsteğmen  Erdem Mut için düzenlenecek cenaze törenine katılmak için Nur Cami ve  Külliyesi'ne geçti.

Etiketler : ahmet arslan
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber