2022-05-12 11:33:55 | Son Güncelleme : 2022-05-12 12:16:56

En güzel Hemşireler Günü mesajları: Whatsapp, Instagram ve Facebook için resimli, anlamlı 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlama mesajları

Her yıl 12 Mayıs’ta Dünya Hemşireler Günü kutlanıyor. Sağlık çalışanlarının gözbebeği hemşirelerin emeklerine saygı göstermenin bir fırsatı olan Dünya Hemşireler Günü’nde siz de sevdiklerinize, tanıdıklarınıza ve hemşire olan yakınlarınıza bir mesaj göndererek kutlayabilirsiniz. Whatsapp, İnstagram ve Facebook’tan gönderebileceğiniz en güzel, anlamlı Dünya Hemşireler Günü kutlama mesajlarını sizler için hazırladık. Tüm hemşirelerin Dünya Hemşireler Günü kutlu olsun.

En güzel Hemşireler Günü mesajları: Whatsapp, Instagram ve Facebook için resimli, anlamlı 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlama mesajları
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Sağlık sektörünün olmazsa olmazları hemşireler, 12 Mayıs'ı Dünya Hemşireler Günü olarak kutluyor. Dünyada 1954 yılında, Türkiye'de ise 1964 yılında kutlanmaya başlayan Hemşireler Günü bugün kutlanıyor. Hemşire sevdiklerinin bu özel gününü kutlamak isteyenler ise, anlamlı mesajları araştırıyor. 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olması nedeniyle hemşire olarak görev yapan arkadaş, eş, dost, anne, sevgili ve akrabalarına mesaj göndermek isteyenler, en güzel ve anlamlı kısa, uzun Hemşireler Günü mesajları ve sözlerini araştırıyor. İşte en güzel, en anlamlı Whatsapp, Instagram ve Facebook için resimli, anlamlı 12 Mayıs Hemşireler Günü kutlama mesajları...

HEMŞİRELER GÜNÜ NEDİR?

Modern hemşireliğin kurucusu olarak bilinen Florence Nightingale’ in doğum günü olan 12 Mayıs Hemşireler Günü olarak kutlanıyor ve her yıl farklı temalar hayata geçiriliyor. Dünyada 1954, ülkemizde de 1964 yılından bu yana kutlanıyor. Bu bağlamda 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kutlamaları ile farkındalık yaratılarak hemşirelik mesleğinin önemi vurgulanmakta ve söz konusu sorunlara çözümler üretilmesi amaçlanmaktadır.

HEMŞİRELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Bazı ülkelerde Hemşireler Haftası olarak kutlanırken, ülkemizde 12 Mayıs’ta tek bir gün olarak hemşirelere atfedilmiştir. 1954 yılının Mayıs ayından itibaren resmi olarak kutlanan bu günün hemşirelere adanması ise zaman almıştır.

ABD'nin Sağlık Bakanlığında görevli Dorothy Sutherland, 1953 yılında dönemin başkanı Dwight D. Eisenhower ile görüşerek bir sonraki yılın Ekim ayını “Hemşireler Günü” ilan etmeyi teklif etmiştir. Ancak o dönemde bu teklif onaylanmamıştır.

1952 yılında, bu önemli günün tanınması için resmi bir bildiri hazırlama girişiminde bulunulmuş ve Ulusal Temsilciler Meclisine sunulmuştur fakat yine olumsuz yanıtlarla geri dönmek zorunda kalmışlardır.

1954 yılına gelindiğinde Uluslararası Hemşireler Konseyi, modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale'in doğum günü olan 12 Mayıs'ı hemşirelere adamıştır.

Dönemin ABD Başkanı Nixon'ın imzasıyla Hemşireler Günü, 12 Mayıs 1954 yılında resmi olarak kutlanmaya başlanmıştır.

HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI 2022

 • Gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan tüm hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.
 • Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, değerli Hemşirelerimizin 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.

 

 • Sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen hemşirelerimizin hemşireler günü kutlu olsun.
 • Maddi ve manevi zorluklarla beraber her türlü olumsuz koşulda ülkemizin her yerinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden her türlü özveri ve gayreti göstererek mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü'nü kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.

 

 • Emeğin ödenmez, kıymetin bilinmez, Hakkını helal eyle gönlümüzdeki yerin silinmez. Hemşirem. Hemşireler Günün kutlu olsun.
 • Hayatımız ve sağlığımız için emek harcayan hemşirelerimizin Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası kutlu olsun.
 • Özveri ile mücadele eden hastaların destekçisi olan ve tedavisinde görev üstlenen tüm hemşirelerin Hemşireler Günü kutlu olsun.

 

 • Onlar can kurtaran beyaz birer melekler. Tüm beyaz meleklerin günü kutlu olsun.
 • Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde en büyük destekçilerimizden biri olan hemşirelerin gününü kutluyor, kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum.

 • "Önce insan" diyerek yola çıkan tüm özverili, fedakâr ve sabırlı hemşirelerin Hemşireler Günü kutlu olsun...
 • Hepimizin kahramanı olan hemşirelerimizin gününü kutluyor, tüm isteklerinin kabul edildiği ve çalışma şartlarının onların istediğini gibi olduğu uzun ömürlü bir meslek hayatı diliyorum. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun…

 

 • Dünyanın en saygın mesleklerinden biri olan hemşirelik, hastaların tedavi sürecinde büyük rol oynuyor. Birçok hastanın tedavi ve takibinde özveriyle çalışan tüm hemşirelerin Hemşireler Günü kutlu olsun.

 

 • Covid-19'la mücadelenin sürdüğü günlerde ön saflarda yer alan sağlık personellerinden olan hemşirelerin Hemşireler Günü kutlu olsun.
 • Dünya Hemşireler Günü kapsamında başta hemşireler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın gününü kutluyor, hepsine sağlıklı günler diliyorum.
Etiketler