Tgrt Haber
28 Şubat 2024 14:21 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 14:24

1.20 düşük faizli konut kredisi başvuruları ne zaman başlıyor, şartları ne? DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ SON DAKİKA

1.20 düşük faizli konut kredisi başvuruları ne zaman başlıyor, şartları ne? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurusuyla gündeme gelen düşük faizli konut kredisi kampanyası, ev sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Peki, bu kampanya ne zaman başlıyor ve hangi şartlara tabi?

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
1.20 düşük faizli konut kredisi başvuruları ne zaman başlıyor, şartları ne? DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ SON DAKİKA
,ilk evim konut kampanyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurusuyla gündeme gelen düşük faizli konut kredisi kampanyası, ev sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Peki, bu kampanya ne zaman başlıyor ve hangi şartlara tabi?

1.20 FAİZLİ KONUT KREDİSİ NE ZAMAN ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın Orta Vadeli Program çerçevesinde duyurduğu düşük faizli konut kredisi kampanyasının, detayları belirlenmek üzere çalışmaların sürdüğü biliniyor. Beklentiler, çalışmaların tamamlanmasının ardından kampanyanın yıl sonuna kadar yasalaşacağı yönünde.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

Düşük faizli konut kredisi kampanyası, ilk kez ev alacaklara yönelik olacak. Bu kapsamda, başvuru yapacak kişilerin daha önce ev sahibi olmamış olmaları gerekecek.

Kampanyada uygulanacak olan faiz oranının yüzde 1.20 olması bekleniyor. Bu düşük faizli kredi imkanıyla ev sahibi olmak isteyenler, uygun şartlarda kredi kullanabilecekler.

1.20 düşük faizli konut kredisi başvuruları ne zaman başlıyor, şartları ne? DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ SON DAKİKA - 1. Resim

İLK EVİM KAMPANYASI SON DAKİKA

Öngörüler, kredi vadesinin 15 yıl olacağı yönünde. Ancak bu konuda net bir açıklama yapılmamış olup, vadenin 180 aya kadar uzanabileceği belirtiliyor. Bu durum, ev alacak kişilere ödeme kolaylığı sağlayacak.

Düşük faizli konut kredisi kampanyasıyla ilgili resmi duyurunun ardından başvuru şartları ve süreci detaylı bir şekilde açıklanacak, böylece ev sahibi olmak isteyenler bu imkandan yararlanabilecek.

 

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...