Tgrt Haber
13 Şubat 2024 09:07 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 09:11

13 Şubat Salı Antalya’da okullar hangi ilçelerde tatil edildi?

13 Şubat Salı Antalya’da okullar hangi ilçelerde tatil edildi? Antalya'da şiddetli yağışlar ve sel nedeniyle valilik tarafından alınan kararla, 5 ilçede okullar bir gün süreyle tatil edildi. İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
13 Şubat Salı Antalya’da okullar hangi ilçelerde tatil edildi?
Antalya, Hava Durumu

Antalya'da şiddetli yağışlar ve sel nedeniyle valilik tarafından alınan kararla, 5 ilçede okullar bir gün süreyle tatil edildi. 13 Şubat Salı Antalya’da okullar hangi ilçelerde tatil edildi? İşte detaylar...

 ANTALYA'DA OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLÇELER

Antalya'da son günlerde etkili olan şiddetli yağışlar ve sel, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Valilik tarafından yapılan açıklamada, Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerindeki eğitim kurumlarında, hıfzıssıhha kararı gereği 1 gün süreyle tatil kararı alındığı duyuruldu.

ANTALYA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada, devam eden olumsuz hava koşulları ve sel riski nedeniyle belirtilen ilçelerde bulunan eğitim kurumlarında eğitime ara verildiği belirtildi. Ayrıca, aynı ilçelerde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personelin de bir gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

METEOROLOJİ'DEN TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Isparta, Burdur, Antalya ve Muğla için turuncu kodlu uyarıda bulundu. Özellikle Antalya'da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların şiddetli olacağı tahmin edilirken, vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

ANTALYA'DA SEL YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Şiddetli yağışlar nedeniyle kent merkezinde su birikintileri oluştu, bazı alt geçitlerde ulaşım aksadı. Kırsal kesimlerde ise ev ve iş yerlerini su bastı. Vatandaşlar ve araçlar yolculuklarında güçlük çekerken, yaşanan su baskınları kentin çeşitli bölgelerinde ulaşımı olumsuz etkiledi.
 
 
 
 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...