2022-05-18 08:48:00 | Son Güncelleme : 2022-05-18 09:45:52

19 Mayıs tatil mi? 18 Mayıs yarım gün mü, okullar tatil olacak mı?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na bir gün kala resmi tatil ile ilgili tartışmalar gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 19 Mayıs’ın resmi tatil takvimi içerisinde yer alıp almadığı üzerine yapılan araştırmalar devam ederken, 18 Mayıs’ta da mesailerin yarım gün olup olmayacağı ve okulların tatil edilip edilmeyeceği merak edildi. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, “19 Mayıs resmi tatil sayılıyor mu?”, “18 Mayıs yarım gün mü olacak?” sorularına cevap aranmaya başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Resmi tatil takvimi içerisinde olup olmadığı merak edilen 19 Mayıs hakkında araştırmalar devam ediyor.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Resmi tatil takvimi içerisinde olup olmadığı merak edilen 19 Mayıs hakkında araştırmalar devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor. Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs’ta okullarda ve stadyumda gösteriler gerçekleştiriliyor. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte 19 Mayıs’ın resmi tatil olarak kabul edilip edilmediği üzerine araştırmalar yoğunlaşmaya başladı. Bunun yanı sıra 18 Mayıs’ta da mesailerin yarım gün olup olmayacağı ve okulların tatil sayılıp sayılmayacağı da merak edilen diğer konular arasında yer alıyor. Peki 19 Mayıs resmi tatil mi? 18 Mayıs yarım gün mü olacak? 19 Mayıs’ta okullar tatil mi? Tüm detaylar haberimizde…

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Resmi tatil takvimi içerisinde olup olmadığı merak edilen 19 Mayıs hakkında araştırmalar devam ediyor. 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde resmi tatil ve bayram olarak kabul ediliyor.

19 MAYIS HANGİ GÜN?

Bu yıl, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Perşembe gününe denk geliyor.

2022 RESMİ TATİL TAKVİMİ

  • Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Perşembe
  • Kurban Bayramı: 9  - 12 Temmuz Cumartesi - Salı
  • Demokrasi Bayramı: 15 Temmuz Cuma
  • Zafer Bayramı: 30 Ağustos Salı 
  • Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim Cumartesi

18 MAYIS YARIM GÜN MÜ?

19 Mayıs’a sayılı günler kala 18 Mayıs’ın yarım gün olup olmayacağı konusu da merak edilmeye başladı. Resmi tatiller arasında yer alan 19 Mayıs’tan bir gün önce yani 18 Mayıs’ta yarım gün ya da resmi tatil gibi bir durum söz konusu olmayacak. Fakat 19 Mayıs, 2022 yılı resmi tatil takvimi içerisinde yer alan günler arasında sayılmakta ve bu günde resmi kurum ve kuruluşlar ile birlikte özel sektör de tatil yapacak.

19 MAYIS’TA OKULLAR TATİL Mİ?

2022 yılı resmi tatil takviminde yer alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yurt genelinde tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile özel sektör tatil yapacak. Aynı şekilde okullar da 19 Mayıs’ı resmi tatil olarak geçirecek. Okullarda ve statlarda gerçekleştirilen törenlerin ardından öğrenciler de tatil sürecine geçmiş olacak.