2022-05-18 11:05:06 | Son Güncelleme : 2022-05-18 11:15:17

19 Mayıs’ta eczaneler açık mı? 19 Mayıs Perşembe günü eczaneler saat kaça kadar açık olacak?

Her yıl resmi tatil olarak kabul edilen 19 Mayıs’ta eczanelerin açık olup olmayacağı merak ediliyor. Resmi tatil nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlar ile bazı özel sektör firmasının tatil olması, akıllara eczaneler ile ilgili soru işaretleri getirdi. Perşembe günü eczanelerin açık olup olmayacağını merak eden vatandaşlar, “19 Mayıs’ta eczaneler açık olacak mı?”, “19 Mayıs Perşembe eczaneler kapalı mı?” sorularına cevap aramaya başladı.

Kamu kurum ve kuruluşları ile okulların resmi tatil yapacağı 19 Mayıs'ta eczanelerin hizmet verip vermeyeceği merak ediliyor.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Kamu kurum ve kuruluşları ile okulların resmi tatil yapacağı 19 Mayıs'ta eczanelerin hizmet verip vermeyeceği merak ediliyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Resmi tatil takviminde yer alan 19 Mayıs’ta okullar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde faaliyet gösteren bazı firmalar tatil yapacak. Bu günde eczanelerin çalışıp çalışmayacağı ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki 19 Mayıs’ta eczaneler açık mı? 19 Mayıs Perşembe günü eczaneler saat kaça kadar açık? Tüm detaylar haberimizde…

19 MAYIS’TA ECZANELER AÇIK OLACAK MI?

Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, resmi tatil takvimindeki günler arasında yer alıyor. Bugünde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile okulların kapalı olması eczanelerin de aynı uygulamaya dahil edilip edilmeyeceği konusunu gündeme getirdi. Resmi tatil olarak kabul edilen 19 Mayıs’ta eczaneler de faaliyetlerine ara verecek ve kapalı olacak.

19 MAYIS’TA SAĞLIK OCAKLARI ÇALIŞIYOR MU?

19 Mayıs’ta kamu kurum ve kuruluşları ile okulların yanı sıra çok sayıda özel sektör firması ve eczaneler kapalı olacak. Bu gelişmelerin üzerine sağlık ocaklarının çalışıp çalışmadığı da araştırılmaya başladı. 19 Mayıs’ta birçok kurum ve kuruluş gibi sağlık ocakları da hizmet vermeyecek. Sağlık ocaklarında muayene ve aşı randevusu almış olanların randevuları ise bayram sonrasına ertelemeleri gerekiyor.

19 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ ECZANELER KAÇA KADAR AÇIK OLACAK?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 2022 yılı resmi tatil takviminde yer alan günlerden biri. Bu günde çok sayıda özel sektör kuruluşu ile tüm kamu kurum ve kuruluşları faaliyetlerine son verecek. Eczaneler de bu günde tatil yapacak kuruluşlar arasında yer alıyor. Bu nedenle herhangi bir mesai saatine tabi olmayacaklar.