Tgrt Haber
26 Şubat 2024 10:41 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 11:02

2000 sonrası kademeli emeklilik çıktı mı? Kademeli emeklilik şartları neler?

2000 sonrası kademeli emeklilik çıktı mı? Kademeli emeklilik şartları neler? EYT düzenlemesinin ardından gözler kademeli emeklilik konusuna çevrildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamaları, kademeli emeklilikle ilgili merak uyandırdı. Peki, kademeli emeklilik çıkacak mı, ne zaman çıkacak ve hangi şartlar geçerli olacak? İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
2000 sonrası kademeli emeklilik çıktı mı? Kademeli emeklilik şartları neler?
,emeklilik

EYT düzenlemesinin ardından gözler kademeli emeklilik konusuna çevrildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamaları, kademeli emeklilikle ilgili merak uyandırdı. Peki, kademeli emeklilik çıkacak mı, ne zaman çıkacak ve hangi şartlar geçerli olacak? İşte detaylar...

BAĞKUR'LULARIN PRİM GÜN SAYISI DÜŞEBİLİR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, katıldığı bir televizyon programında Bağ-kur'luların prim gün sayısının düşürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu düşüş, 9 bin günden 7 bin 200 güne inecek. Ancak kademeli emeklilik konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı.

KADEMELİ EMEKLİLİK ÇIKACAK MI?

Gözler, emeklilik için Bağ-Kur ve SSK'lıların primlerinin eşitlenmesi sinyali sonrası kademeli emeklilik düzenlemesine çevrildi. Ancak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğunda bilgilendirme yapılacak.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...