Tgrt Haber
13 Şubat 2024 12:09 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 12:12

35 BİN PERSONEL ALIMI TAKVİM | 35 bin personel alımı branş dağılımı belli oldu mu, ne zaman açıklanacak? Kadroda yer alan meslekler neler?

Fahrettin Koca bugün 35 bin personel alımına dair detaylardan bahsetti. Milyonlarca vatandaşı heyecanlandıran 35 bin personel alımı ile ilgili merak edilenler arasında branş dağılımı yer aldı. Personel alımının takvimi ise gündemde yer alırken Fahrettin Koca açıkladı...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
35 BİN PERSONEL ALIMI TAKVİM | 35 bin personel alımı branş dağılımı belli oldu mu, ne zaman açıklanacak? Kadroda yer alan meslekler neler?
Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan 35 bin personel alımında branş dağılımı gündemde yer alırken kadroda yer alan meslekler de merak edildi. Milyonların heyecanla beklediği personel alımı ile ilgili 35 bin personel alımı branş dağılımı belli oldu mu, ne zaman olacak gibi soruları gündemde yerini aldı. İşte tüm merak edilenler...

35 BİN PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Fahrettin Koca, 35 bin personel alımı ile ilgili açıklama yaptı. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği personel alımı ile ilgili Fahrettin Koca'nın açıklaması şöyle oldu:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz."

35 BİN PERSONEL ALIMI TAKVİM | 35 bin personel alımı branş dağılımı belli oldu mu, ne zaman açıklanacak? Kadroda yer alan meslekler neler? - 1. Resim

Sağlık Bakanlığı, 15 bini hemşire toplam 35 bin personel alımı yapacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi şöyle duyurmuştu:

"Sağlıkta şehirlerimizin tamamını en modern sağlık hizmetine kavuşturduk. 310 bini doktor olmak üzere 1,5 milyona yakın sağlık çalışanıyla insan kaynağımızı güçlendirdik. Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...