Tgrt Haber
03 Nisan 2024 20:10 - Güncelleme : 03 Nisan 2024 20:12

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere'nin hayatına dair bilgiler

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den aday olan Abdurrahman Tutdere'nin kim olduğu merak konusu oldu. Seçimi yüzde 49.74 oy oranı ile kazanan aday ile ilgili kaç yaşında ve nereli soruları araştırıldı. Hayatı ve biyografisi...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere'nin hayatına dair bilgiler

1976 yılında dünyaya gelen Adıyaman Belediye Başkanının kim olduğu araştırılırken hayatına dair bilgileri sizler için derledik. Avukat ve siyasetçi olan Tutdere, 27 ve 28. dönem CHP Adıyaman milletvekilidir.

Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesinden mezun olmasının ardından 2001 senesinde serbest avukatlık ve uzman arabuluculuk yapmıştır. Adıyaman Barosu yönetiminde, Türkiye Barolar Birliği Çocuk Hakları Kurulu'nda görev aldı.

1988 senesinde CHP Adıyaman İl Gençlik Kollarına katılarak siyasi hayata atıldı. Adıyaman  İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği görevlerini yerine getirdi.

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere'nin hayatına dair bilgiler - 1. Resim

2018 seçiminde Adıyaman milletvekili seçildi.  TBMM Katip üyesi olarak da görev alan Tutdere, 2023 seçimlerinde tekrar milletvekili seçildi.  İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda görev yürüten isim 2024 seçimlerinde CHP Adıyaman Belediye Başkanı seçildi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...