Tgrt Haber

Akılları darmaduman eden IQ testi! İki kaplumbağa arasındaki 3 farkı sadece 12 saniyede bulmanız gerekiyor

21 Ekim 2023 11:55 - Güncelleme : 21 Ekim 2023 12:00
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: Haber Global

Matematiksel beceriyi geliştirmek ve görsel hafızayı artırmak için IQ testleri ve optik illüzyon araçları  en faydalı egzersizlerdir. İşte sadece yüksek zekaya sahip kişilerin bulabildiği zor bir test daha.

Akılları darmaduman eden IQ testi! İki kaplumbağa arasındaki 3 farkı sadece 12 saniyede bulmanız gerekiyor
Test

Fotoğrafta gördüğünüz kaplumbağalar sevdiği bir yiyeceğin peşinden gidiyor. Yavaş ve emin adımlarla en sevdiği yiyeceği midesine indirecek. Fakat kafaları karşıtıran bir durum söz konusu. Ormanda gülerek sevdiği yiyeceğin peşinden giden bu iki kaplumbağa arasında 3 fark var. Bulmak içinse 12 saniyeniz. 

11...

10...

9...

Süreniz başladı. Kaplumbağalar arasındaki farkı bulmak için gerçekten şahin gibi gözlere sahip olmak gerekmektedir. Sadece kıvrak zekaya ve IQ'su olanlar iki resim arasındaki 3 farkı 12 saniyede buluyor. 

Haber Global'de paylaşılan bu IQ testine göre, Neredeyse aynı görünen bu iki resim arasındaki 3 farkı bulabildiyseniz bravo. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor. 

Eğer bulamadıysanız üzülmeyin. Sorunun yanıtını aşağıda bulabilirsiniz. 

İlk olarak 3 farktan 2'si hemen dikkatinizi çekecektir. Fakat geriye kalanı bulmak ise sandığınız kadar basit değil

12 saniyede sonuca ulaşamayanlar için cevap aşağıda...

Bir fotoğrafta kaplumbağanın kabuğu, kuyruğu ve benekleri farklı. 

Derleme: Tgrthaber.com.tr

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.