2022-01-10 16:30:05

Alparslan Büyük Selçuklu neden yok? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman?

Yılbaşı tatili ve koronavirüs vakaları nedeniyle dizilerin çekimleri ve yayın tarihleri aksadı. Her Pazartesi TRT ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi bu hafta yayın akışında görünmüyor. Dizinin hayranları ‘’Alparslan Büyük Selçuklu neden yok? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?’’ sorusunun cevabını arıyor.

Alparslan Büyük Selçuklu neden yok? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

TRT ekranlarının sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm hakkında araştırmalar yoğunlaştı. Fahriye Evcen, Barış Arduç gibi yıldız isimlerin yer aldığı dizinin fragmanı ile gözler ‘’Alparslan Büyük Selçuklu dizisi neden yok?’’ sorusunu gündeme getirdi. Dizinin ne zaman yayınlanacağına dair meraklar devam ederken, yayınlanan fragmanın ardından vatandaşlar, net bir bilgiye ulaşmak için internet üzerinden aramalarını sıklaştırdı. Peki Alparslan Büyük Selçuklu neden yok? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar…

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU NEDEN YOK?

Yılbaşı tatili nedeniyle ara veren diziler Omicron varyantının vaka sayılarını artırmasından dolayı tekrar setlere dönemedi. Pek çok dizi yayın tarihini ertelerken bazı setler de çalışmalara ara verildi. Pazartesi günleri reyting rekorları kıran Alparslan Büyük Selçuklu dizisi hakkında araştırmalar devam ediyor. Dizinin yeni bölümü 10 Ocak Pazartesi yayınlanması beklenirken fragmanda 17 Ocak Pazartesi ekrana geleceği öğrenildi.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NE?

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını belirleyeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiğini öğrenir. Bunun üzerine Anadolu’ya sefer emri verir ve sefere gitmelerinin ardından Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Alparslan, saldırının izlerini takip ederken kendini hiç ummadığı bir yerde bulur. Suikastçıların peşinde olan Alparslan, Bizans zulmünden kaçan Türkmen Kızı Akça’nın hayatının kurtarır ve bu Alparslan ve Akça arasında büyük bir aşkın başlamasına vesile olur. Fakat Akça’nın güzelliğinin ardından gizlenen sırlardan Alparslan’ın henüz haberi yoktur.

Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için Bizans İmparatoru, General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Fakat Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis, bir hata yaparak, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına neden olacaktır. Çocukluğundan itibaren kendisine kutlu fetihler müjdelenmiş olan Alparslan, Selçuklu ordusuyla Pasinler’de Bizans’a karşı gelir ve Pasinler, Alpasrslan’ın Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıkmış olduğu bu yolda vermiş olduğu ilk mücadele olacaktır.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI KİMDİR?

TRT1 ekranlarında yayınlanan ve ilk günden itibaren beğenilerek izlenen Alparslan Büyük Selçuklu, güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Fahriye Evcen ve Barış Arduç’un başrolünü paylaştığı dizide Mehmet Özgür, Yurdaer Okur, Erdinç Gülener, Gizem Karaca, Sarp Levendoğlu ve Barış Bağcı gibi birbirinden başarılı isimler de izleyici tarafından beğenilerek takip ediliyor.

Etiketler