2022-07-23 13:13:55 | Son Güncelleme : 2022-07-23 13:20:23

Ankara-Yerköy-Kayseri YHT ne zaman açılacak? Ankara-Kayseri YHT bilet fiyatı ne kadar?

Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattı, son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alıyor. Her geçen gün gelişen iller arası YHT ağına bir yenisi daha ekleniyor. Yeni bir yüksek hızlı tren projesine başlayacak olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, söz konusu hattın 142 km uzunluğunda olacağını belirtti. 7 saatlik yolu 2 saate düşürecek olan Ankara-Yerköy-Kayseri YHT için temel atma töreni 23 Temmuz’da (bugün) gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı temel atma törenine az bir süre kala, “Ankara-Yerköy-Kayseri YHT ne zaman açılacak?”, “Ankara-Yerköy-Kayseri YHT bilet fiyatı ne kadar olacak?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Son yıllarda büyük bir ilerleme kaydeden demir yolu ağında YHT ulaşımı oldukça yaygın bir hale geldi. Tüm bölgeleri birbirine bağlayan Yüksek Hızlı Tren projelerine Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattı da ekleniyor.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Son yıllarda büyük bir ilerleme kaydeden demir yolu ağında YHT ulaşımı oldukça yaygın bir hale geldi. Tüm bölgeleri birbirine bağlayan Yüksek Hızlı Tren projelerine Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattı da ekleniyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yeni projelerinden biri olan Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattının temeli bugün atılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan temel atmanın ardından bölge halkının ciddi oranda yaşamış olduğu yol sorununun sona ermesi için çalışmalar hızlandırılacak. 7 saatlik yolu 2 saate düşürecek olan Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattı, 142 km uzunluğunda olacak. Peki Ankara-Yerköy-Kayseri YHT ne zaman açılacak? Ankara-Kayseri YHT bilet fiyatı ne kadar? Ankara-Yerköy-Kayseri YHT bilet fiyatları ne kadar olacak? Detaylar haberimizde...

ANKARA-YERKÖY-KAYSERİ YHT NE ZAMAN AÇILACAK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni bir hızlı tren hattı için düğmeye bastı. Son yıllarda büyük bir ilerleme kaydeden demir yolu ağında YHT ulaşımı oldukça yaygın bir hale geldi. Tüm bölgeleri birbirine bağlayan Yüksek Hızlı Tren projelerine Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattı da ekleniyor. Temeli 23 Temmuz’da (bugün) atılacak olan Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattının ne zaman açılacağı ise merak konusu… Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 16 Aralık 2021'de Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesinin ihalesine başladıklarını belirtmiş, Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren projesini 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söylemişti. Bu açıklamaya göre bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla temeli atılacak olan Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattının 4 yıl sonunda açılması bekleniyor.

ANKARA-KAYSERİ-YOZGAT YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ NE ZAMAN BİTECEK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre 142 kilometre uzunluğundaki Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattının temel atma töreni 23 Temmuz'da, yani bugün yapılacak. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da katılım sağlayacak. Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki Yerköy YHT Garı ile Kayseri arasında yapılacak olan Yerköy-Kayseri yüksek standartlı demir yolunun tamamlanması durumunda Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demir Yolu ile entegre olacak.

ANKARA-YERKÖY-KAYSERİ YHT BİLET FİYATI NE KADAR OLACAK?

Temeli bugün atılacak olan Ankara-Yerköy-Kayseri YHT hattı bilet fiyatları, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 4 yılda tamamlanması beklenen hat için henüz bilet fiyatları belli olmazken, fiyatların vatandaşın zorlanmayacağı bir ücret seviyesinde tutulacağı tahmin ediliyor.