28˚
İstanbul
28˚
hafif yağmur
Nem %45
Rüzgar 6.25 /s
Pazartesi
27˚/21˚
Salı
27˚/20˚
Çarşamba
26˚/19˚
Perşembe
26˚/18˚
29 Mayıs 2022 Pazar
2014-09-25 10:49:00 | Son Güncelleme : 2022-02-16 12:07:30

AÖF yeni kayıt işlemleri için son 1 gün

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemi 26 Eylül tarihinde sona eriyor. İktisat ve işletme fakültelerinden ders alan AÖF öğrenciler, 26 Eylül 2014’e kadar ders seçimlerini yapabilecek.

AÖF yeni kayıt işlemleri için son 1 gün
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemi 26 Eylül tarihinde sona eriyor. İktisat ve işletme fakültelerinden ders alan AÖF öğrenciler, 26 Eylül 2014’e kadar ders seçimlerini yapabilecek. AÖF Kayıt yenileme işlemlerinden önce, öğrencilerin harç paralarını bankaya yatırmaları gerekmektedir. 26 Eylül, yani kayıtın son gününü geçirenler için de mazeret kayıt dönemi gerçekleştirilecek o da 25-26 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

AÖF Ders Kaydı Nasıl yapılır?

Açıköğretim Fakültesi ders kayıtlarında, öğrencilerin kayıt işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilmesi için 30 krediyi geçmemesi gerekiyor. Alttan ders alan öğrenciler için ise toplam kredi 45’i geçmemelidir.

AÖF Kayıtları nereden yapılır?

Açıköğretim Fakültesi’ne kayıt yaptıracak olan öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek, rahatlıkla işlemlerini halledebilirler.

AÖF harçları nasıl ve nereye yatırılır? AÖF harçlarını yatırmayan öğrenciler, ders kaydı veya yeni kayıt hakkını elde edemezler. AÖF harçları Vakıfbank’a yapılıyor. TC Kimlik nurmaları ile bankaya giden öğrenciler, ATM’lerden veya gişeden kayıt harçlarını kolaylıkla yatırabilirler.

AÖF harç ücretleri Açıköğretim Fakültesi harç ücretleri 205 lira olarak belirlendi.

Anadolu Üniversitesi Aöf 2014 – 2015 kayıt yenileme tarihleri; Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıtlı olan öğrenciler için 2014-2015 eğitim yılı kayıt yenileme tarihleri duyurusu yapıldı. Üniversitenin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre mevcut kayıtlı öğrenciler için; Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül Pazartesi başlayıp 26 Eylül Cuma günü sona erecektir. Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat 2015 Cumartesi günü başlayacak olup, 6 Mart 2015 pazar günü sona erecektir. Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır… 1. Etapta; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz. 2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır.

Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar? 2014-2015 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 225tl civarı olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir. Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz Aöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın. Önemli! Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız. Atatürk Üniversitesi açıköğretim 2014 – 2015 kayıt yenileme tarihleri; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine kayıtlı olan öğrenciler 2014-2015 eğitim yılı ders seçim ve kayıt yenileme işlemleri işlemlerini aşağıdaki tarihlerde yapacaklardır. Ata Aöf 2014-2015 Güz Dönemi ders kayıt işlemleri 22 – 26 Eylül 2014 arasında yapılacaktır. Ders kayıtlarını kaçıranlar için mazeretli ders kayıtları ise 08 – 12 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Güz dönemi dersleri 29 Eylül 2014 de başlayacak olup, 02 Ocak 2015 tarihinde son bulacaktır. Ata Aöf 2014-2015 Bahar Dönemi ders kayıt işlemleri 16 – 20 Şubat 2015 arasında yapılacaktır. Ders kayıtlarını kaçıranlar için mazeretli ders kayıtları ise 26 Şubat – 01 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Bahar dönemi dersleri 23 Şubat 2015 de başlayacak olup, 29 Mart 2015 tarihinde son bulacaktır. 1- Fakültemiz programlarının; a) 1. sınıflarına 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıran öğrencilerimizin ders kayıtları Dekanlığımız tarafından yapılacaktır. Bu öğrencilerimizin ders kayıtları ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur. b) 2 ve sonrası sınıflarında eğitim-öğretim yapan öğrencilerimiz ders kayıt işlemlerini kendileri yapacaklardır. 2- Ders kayıt işlemleri Dekanlığımızca onaylanacaktır. Öğrencilerimizin ders kayıt işleminin onayına yönelik olarak herhangi bir işlem yapmalarına ve ders kayıt işlemleri ile ilgili olarak ders kayıt fişin Dekanlığımıza göndermelerine gerek yoktur. 3- Fakültemiz Sosyal Hizmet Lisans Programına Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yerleştirilen öğrencilerin ders kayıtları ekte yer alan müfredat programına bağlı olarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz kendilerine sistem tarafından tanımlanan 18 kredilik 3 üncü yarıyıl derslerine ilaveten 5 inci yarıyıldan istedikleri 3`er kredilik herhangi 2 derse daha kayıt yaptırabileceklerdir.

ATA – AÖF Ders Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılacak;

1. AŞAMA Açıköğretim Materyal Ücretini ödeme; Ders kayıt işlemleri için öncelikle Harç ( Materyal ) ücretlerini TC kimlik numaranız ile Vakıfbank Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi hesabına ödemeniz gerekmektedir.

2. AŞAMA Ders Kayıt İşlemini Yapma; BURAYA tıklayın, açılacak sayfada yer alan Kullanıcı Adı ve Parolanızı yazarak Giriş butonuna tıklayınız. Açılan Sayfada yer alan Öğrenim linki başlığına tıklayınız. Açılan link başlıklarından Ders Alma başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen sayfa ders kayıt işlemlerinizi yapacağınız sayfadır. Bu sayfada kayıt yaptıracağınız dersler Açılan Dersler adı altında yer almaktadır. Derslerin baş taraflarında bulunan kutucukları işaretleyip Seçilen Dersler Al butonuna tıkladığında seçmiş olduğunuz derslere kayıt yaptırmış olacaksınız. Kayıt yaptırdığınız dersler bu sayfada Alınan Dersler adı altında yer alacaktır. Aldığınız derslerden bırakmak isteğiniz dersin başında yer alan kutucuğu işaretleyip Seçilen Dersi Bırak butonuna tıkladığınızda o ders/dersler için ders kayıt işleminiz iptal edilmiş olacaktır. Alınan dersler bölümünde yer alan ve alt yarıyıldan FF harf notu olan dersleriniz sistem tarafından otomatik olarak verilmiştir. Bu dersler üzerinde her hangi bir işlem yapamazsınız. Ders kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerimiz derslerini 29 Eylül 2014 tarihinden itibaren kullanıcı adı ve şifreleriyle LMS üzerinden takip edebileceklerdir.

Açıköğretim 2014 – 2015 Ders Seçme / Kayıt Yenileme İşlemleri İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF 2014-2015 eğitim yılı ders kayıt ve kayıt yenileme tarihleri üniversite tarafından duyuruldu. AUZEF ders kayıtları, internet üzerinden ders seçimi, öğrenim bedellerinin bankaya ödenmesi ve danışman tarafından onaylanması şeklinde yapılmaktadır.

AUZEF 2014-2015 Güz Dönemi Ders kayıt ve kayıt yenileme işlemleri; 6 Eylül 2014 Cumartesi günü başlayıp, 26 Eylül 2014 Cuma akşamı mesai saati bitiminde sona erecektir. Ders seçme, harçların ödenmesi ve danışman onayı hepsi bu tarihler içinde yapılmalıdır. Bu tarihler içinde yapılmaz ise kaydınız yapılmamış olur ve güz dönemi öğrenim göremezsiniz. 1 – Ders Alma ( Kayıt ) İşlemi Nasıl Yapılacak; Ders Alma ve kayıt yenileme işlemi için BURAYA tıklayarak sol üstten kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapacaksınız;

- Kayıt işlemleri kısmını tıklayarak açılan alt sekmelerden ders alma ve düzenleme(1299) kısmına giriş yapınız. - Karşınıza çıkan ekranda ders alımınızı yaparken program tarafından yapılan yönlendirmeler ve uyarı notları dikkat ediniz. Öğrencinin mevcut akademik dönem başarı durumuna göre alabileceği dersler otomasyon programı tarafından izlenerek öğrenciye otomatik olarak sunulmaktadır.’’

NOT 1: Otomasyon programı, alabileceğiniz derslerin kredi toplamının, o yarıyılda alınabilecek Kredi Üst Sınırı/Dönemsel AKTS yükü aşması durumunda daha fazla ders almanıza izin vermeyecektir.

NOT 2: Genel ortalaması, birbirini takip eden iki yarıyıl 1.80’in altında kalan öğrenciler, başarısız duruma düşerler. Başarısız öğrenciler, yeni dönemden zorunlu dersleri alamazlar. Daha önce başarısız oldukları döneme ait (FF) harf notu olan dersleri zorunlu olarak almalıdırlar. Koşullu başarılı oldukları (DD) ve (DC) harf notu olan dersleri ise isterlerse tekrar alabilirler. Bu durumda tekrarlanan dersten alınan son başarı notu, önceki nota bakılmadan AGNO hesaplamasında not dökümüne otomatik olarak yansıtılır.Genel ortalaması, birbirini takip eden iki yarıyıl 1.80’in altına düşmeyen öğrenciler, ders alımında alt yarıyıllardan başarısız oldukları (FF) zorunlu dersleri almakla yükümlü olup, alt yarıyıllardan koşullu başarılı (DD) ve (DC) harf notu aldığı dersleri isterlerse tekrar alabilir. Bu durumda tekrarlanan dersten alınan son başarı notu, önceki nota bakılmadan AGNO hesaplamasında not dökümüne otomatik olarak yansıtılır. NOT 3: Öğrencinin, seçmeli derslerden daha önce aldığı ve başarısız olduğu(FF) veya şartlı geçtiği(DD yada DC) derslerin yerine başka bir seçmeli ders seçme hakkı bulunmaktadır. Bunun için seçmeli ders seçtiğinizde karşınıza gelecek ekrandan yeni dersi kaldığınız hangi dersin yerine aldığınızı belirtmeniz yeterli olacaktır.(Şekil 5)’’ Karşısında “Zorunlu” ibaresi bulunan dersler için bu durum söz konusu değildir.’’ Yukarıdaki yönlendirmeler doğrultusunda ders seçim işlemini tamamlayan öğrenciler Materyal/Öğrenim Ücreti Ödeme adımına geçiş yapabilir.

UYARI !!!

Kayıt Yenileme aşaması herhangi bir sorunla karşılaşan öğrenciler 0212 4400044 nolu numarayı arayarak veya http://auzef.istanbul.edu.tr/cozum/ adresinden talep oluşturarak destek alabilirler. ANO , AGNO hesaplamalarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye http://auzef.istanbul.edu.tr/agno-ve-ano-hesaplama.html linkinden ulaşabilirsiniz.

1) Mezun olabilmek için gerekli kredi sayısını tamamlamak üzere ilgili dönemde ders alma ekranında gözüken “Zorunlu” derslerin tamamını seçmelisiniz. Zorunlu” derslerin tamamını seçmelisiniz Zorunlu” derslerin tamamını seçmelisiniz

2) Mezun olabilmek için gerekli kredi sayısını tamamlamak üzere ilgili dönemde ders alma ekranında gözüken “Seçmeli” dersleri belirtilen kurallara göre seçmelisiniz.

a. İki dersin aynı anda alınamadığı durumlar Bazı dersleri aynı anda alamazsınız. Bu konuda uyarı çıkmaktadır.

b. Kurallarda belirtilen sayıda seçmeli dersin seçilmesi Ders alma sayısı bellidir. Kurallardan belirtilen sayıdan fazla ders alamazsınız. Ders alma sayısı bellidir. Kurallardan belirtilen sayıdan fazla ders alamazsınız.

3) Her eğitim öğretim yılının Güz/Bahar dönemlerinde alındığı halde başarısız olunan (FF) veyahut şartlı geçilen (DD; DC) dersler, yine bir sonraki eğitim öğretim yılının ilgili dönemindeki ders alma listelerinde tercih yapmak üzere yer alır. (1,3,5,7 Güz Dönemleri / 2,4,6,8 Bahar Dönemleridir).

4) Başarı notu CC ve üzerinde olan dersler tekrar alınamaz, alınan not geçerli olur.

5) Geçmiş yılın ilgili döneminde başarısız (FF) olunan ve ders alma listenizde gözüken dersleri öncelikle seçmeniz gerekmektedir.

6) Geçmiş yılın ilgili döneminde şartlı geçilen (DD; DC) derslerin ders alma listenizde gözükmesi halinde, bu dersleri seçmeniz tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Bu dersleri seçip notunuzu yükseltme imkanınız bulunduğu gibi, daha düşük not aldığınızda ise en son alınan not geçerli olduğundan ilgili dersten başarısız (FF) olma ihtimalinizde mevcuttur.

7) İkinci üniversite öğrencileri aynen 1.dönemde olduğu gibi 2.dönemde de ortak derslerden muaftırlar. Bu sebeple ders alma ekranında bu dersler gözükse dahi lütfen seçim yapmayınız. Bu derslerle ilgili seçim yapılsa dahi sistem tarafından otomatik olarak muaf tutulacaktır. AUZEF Yönetim Kurulunun 14.08.2013 tarih ve 5/6 sayılı kararına dayalı olarak Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar, Şehir ve Kültür- İstanbul, Afet Kültürü ortak zorunlu/seçmeli derslerini geçtiğini belgeleyen öğrenciler bu derslerden muaf olabileceklerdir.

8) Bir öğrencinin tamamladığı son iki yarıyıldaki AGNO’larının her ikisinin de 1.80’in altında olması halinde, bu öğrenci “Başarısız” sayılır. Bu öğrenciler sınıf tekrarı yapıp, başarısız oldukları (FF) veya şartlı geçtikleri (DD, DC) dersleri tekrar alırlar ve kesinlikle üst yarıyıldan (seçmeli dersler hariç) zorunlu ders alamazlar. Tekrarladıkları yarıyıl sonunda AGNO’larını 1.80’in üzerine çıkarmaları halinde; bir üst yarıyıla kayıt yaptırabilir.

2 – Öğrenim Bedellerinin Bankaya Ödenmesi; Ders alma işlemini gerçekleştiren öğrenciler danışman onayının gerçekleşmesi için materyal /öğrenim ücreti bedelini 26 Eylül 2014 saat 17:00 kadar ödemesi gerekmektedir. Kayıt ücreti, her öğrenci için farklı olan referans numarası ile HALKBANK şube veya ATM’lerine yatırılacaktır. Her öğrenci kendi referans numarasına, öğrenci otomasyon sistemine giriş yapıp Kişisel Bilgiler menüsü altında bulunan Harç Bilgilerim kısmına tıklayarak ulaşabilir. Referans numaraları ayrıca cep telefonlarınıza SMS olarak gönderilecektir.

NOT 1: İstanbul Üniversitesinde farklı bir birimde kaydı bulunan öğrenciler Harç bilgilerim kısmından referans bilgilerini öğrenirken Birim kısmında AUZEF’ teki programının seçili olmasına dikkat etmelidir.

NOT 2: Ödemenizi gerçekleştirme aşamada banka görevlisinden aldığınız dekontta ki mevcut bilgilerin size ait olduğunu kontrol ediniz. Ödemesini gerçekleştiren öğrenciler dekontlarını fakültemize göndermeyecek olup bahar dönemi sonuna kadar muhafaza etmeleri gerekmektedir.

3 – Danışman Onayı Nasıl Yapılmaktadır. Ders seçimi ve materyal/öğrenim ücreti ödeme işlemlerini gerçekleştiren öğrencilerin danışman onayları ders seçimleri kontrol edilerek gerçekleştirilecektir. Kayıt yenileme işlemlerinin son aşaması olan Danışman Onayı gerçekleştirilen öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamlamış olur. Kayıt yenileme işlemini tamamlayan (Kesin Kayıtlı ) öğrenciler eğitim öğretimin başlaması ile Öğretim Yönetim Sistemine giriş yaparak derslerini takip edebilirler.

Etiketler