2022-06-18 10:31:42 | Son Güncelleme : 2022-06-18 10:46:58

Babaya mektup: Babalar Gününde en güzel babaya mektup örnekleri

Her yıl haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu yıl 19 Haziran’a denk geliyor. Babalar Günü’ne son bir gün kala babasına hediye alacak, güzel sözler ve mesajlar gönderecek, mektup yazacak binlerce insan internet üzerindeki araştırmalarını yoğunlaştırmaya başladı. Babasına hediye alanların hediyelerinin yanında verebileceği, babasından uzak yaşayanlar ise yazıp gönderebileceği en güzel babaya mektup örneklerini sizler için hazırladık.

En büyük destekçimiz babalarımız için evlatlarının yüreğinden kopan bir çift güzel söz, en büyük hediyedir.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
En büyük destekçimiz babalarımız için evlatlarının yüreğinden kopan bir çift güzel söz, en büyük hediyedir.

Babalar Günü’ne bir gün kaldı. Bu hayattaki en büyük destekçimiz, yok göstericimiz babalarımızın bu özel gününü kutlamak için çeşitli yollar ararız. Ama babalar için evlatlarının yüreğinden kopan ufak bir söz, bir cümle, babaya özel yazılmış bir mektup, tüm hediyelerden daha güzel ve daha anlamlı olacaktır. Babanıza aldığınız hediyenin yanına iliştirmek için, uzakta yaşayan babanıza özel olarak yazmanız için Babalar Günü en güzel babaya mektup örneklerini derledik. İşte birbirinden güzel, anlamlı, uzun ve kısa babaya mektup örnekleri…

BABALAR GÜNÜ EN GÜZEL BABAYA MEKTUP ÖRNEKLERİ

Sevgili babacığım,

Benim için sen hep sevgi dolu, sıcak kalpli, yardım sever ve düşünceli bir insan oldun. Bu yüzden hem seninle gurur duyuyorum hem de hayatın bana bahşettiği bu hediye için şükrediyorum. Sana olan sevgimin büyüklüğünü anlatmaya kelimeler yetmez.

Sen benim en büyük destekçimsin. İyi bir insanın nasıl olması gerektiğini bana her zaman gösterdin. Sana ne kadar teşekkür etsem az. Benim babam olduğun için çok şanslıyım! Babalar Günü’n kutlu olsun…

Sevgili Babacığım,

Bugün çok özel bir gün ve sana verebileceğim özel bir hediye bulmaya çalışırken, en içten duygularımı böyle sade bir mektupla ifade etmemin en iyisi hediye olacağına karar verdim.
Öncelikle sana bunca zaman bana rehberlik ettiğin, zorluklarla karşılaştığımda onlarla baş etmemde bana yardımcı olduğun için teşekkür etmek istiyorum.

Hayatım boyunca büyük bir sevgi ve saygıyla bağlandığım, mükemmel bir babasın sen. Canım babacığım, Babalar Gününü bütün kalbimle kutluyorum.

Sevgili babacığım,

Bana hayatta her daim yol gösterip yardım ettiğin için teşekkür ederim. Seni çok seviyorum. Sen benim oyun arkadaşım, kahramanım, öğretmenim oldun. Bugün böyle güçlü bir kadın olabilmem için bana gösterdiğin sonsuz destek için sana ne kadar teşekkür etsem az.

Geriye dönüp baktığımda, seninle geçirdiğim güzel zamanların hepsini çok iyi bir şekilde hatırlıyorum. Her daim güçlü, sevecen ve değerleri olan bir babaydın.

Seni çok seviyorum!

Babalar Günün kutlu olsun!

Sevgili babacığım,

Eğer bugün böyle bir insansam, senin sayende… Beni böyle yetiştirdiğin için teşekkür ederim. Sahip olduğum değerleri ve karakterimi sana borçluyum.
İyi ki varsın! Babalar Günün kutlu olsun…

Sevgili babacığım,

Ne zaman kendimi zor bir durumda bulsam, senin benim yanımda duracağını biliyorum ve kendimi her şeyi yapabilecek güçte hissediyorum. Senin sayende yeni yerler keşfediyorum, yeni şeyler yapabiliyorum. Benim için yaptıklarını sana hiçbir zaman ödeyemem, sağ ol canım babacığım. Beni bu kadar özenli yetiştirdiğin ve her zaman yanımda olduğun için bir kez daha teşekkür ediyorum. Babalar Günün kutlu olsun! Seni çok seviyorum!

Babacığım,

Bugün Babalar Günü ve bir babalar gününü daha ayrı geçirdiğimiz için buruk duygular içindeyim. Beni görsen hemen üzülmememi, yüzüme üzüntünün hiç yakışmadığını söylersin. Galiba ben o küçük kız olmak istiyor ve tüm nazımın sana geçmesini istiyorum. Ama babacığım, senden başka kimseye nazım geçmiyor. Çünkü insanlar her zaman meşguller ve dur durak bilmeyen bir telaş içerisindeler. Şimdi onlara bakınca zamanında senin de bir sürü telaşın olduğunu ama bunları bana hiçbir zaman hissettirmediğini hatırlıyorum. Bana verdiğin değeri seneler sonra tam anlamıyla idrak edebiliyorum. O zamanlar gençtim ve hiçbir şeyi düşünmüyordum. Fakat şimdi senin fedakârca, karşılıksız ve koşulsuz sevgin bana öylesine değerli geliyor ki, seni her zamankinden daha çok seviyorum! İyi ki varsın! Babalar gününü tüm kalbimle kutluyorum.”

Etiketler