Tgrt Haber
28 Şubat 2024 13:19 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 13:22

Bağkur 7200 ne zaman yasalaşacak? EYT emekli sayısı ne kadar?

Bağkur 7200 ne zaman yasalaşacak? EYT emekli sayısı ne kadar? Esnafların erken emeklilik umudu Bağ-Kur 7200 prim sayısıyla ilgili gelişmeler merakla bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Bağkur 7200 ne zaman yasalaşacak? EYT emekli sayısı ne kadar?
,eyt

Esnafların erken emeklilik umudu Bağ-Kur 7200 prim sayısıyla ilgili gelişmeler merakla bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAĞKUR 7200 PRİM SAYISI NE ZAMAN YASALAŞACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur prim gün sayısının 9000'den 7200'e düşürülmesi çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Ancak bu düzenlemenin ne zaman yasalaşacağına dair net bir tarih verilmedi. Bakan Işıkhan, "Bu seçim öncesi verilen bir sözdür. Mutlaka yerine getireceğiz." ifadeleriyle sürecin önemine vurgu yaptı.

Bağkur 7200 ne zaman yasalaşacak? EYT emekli sayısı ne kadar? - 1. Resim

EYT EMEKLİ SAYISI NE KADAR?

Şu anda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kapsamında emekli olanların sayısı 2 milyon olarak belirtiliyor. Bakan Işıkhan, mevcut 16 milyon emekliye ek olarak EYT'lilerin emeklilik taleplerini de dikkate aldıklarını ve bu konuda destek verdiklerini ifade etti.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...