Tgrt Haber
04 Nisan 2024 12:34 - Güncelleme : 04 Nisan 2024 12:43

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler'in hayatına dair bilgiler

31 Mart yerel seçiminin ardından Beykoz'da kazanan CHP'nin adayı Alaattin Köseler oldu. Kimdir, kaç yaşında gibi sorular da merak ediliyor. AK Parti, sonuçlara itiraz etmişti fakat YSK kabul etmedi. Böylece mazbata, Köseler'e teslim edilecek.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler'in hayatına dair bilgiler

Yerel seçimin sona ermesinin ardından sonuçlar belli oldu. Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olan Alaattin Köseler, kazanan isim oldu ve mazbatasını alacak. Hayatı ve biyografisine dair bilgiler...

Alaattin Köseler'in 1960 senesinde Paşabahçe'de doğdu. 1972 senesinde Paşabahçe İlkokulu’nu bitirdikten sonra Beykoz  Ziya Ünsel Ortaokulu’ndan mezun olmuştur.

1978 senesinde Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. Mimarlık mesleğini çeşitli projelerde yer alarak sürdürdü. 1999 yerel seçiminde Beykoz Belediye Başkanı seçilmiştir.

TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) üyesidir. Köseler,evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...