Tgrt Haber
01 Mart 2024 19:03 - Güncelleme : 01 Mart 2024 19:04

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın biyografisi!

Beykoz Belediye Başkanı kimdir? İstanbul'un sevilen semtlerinden olan Beykoz'un Belediye Başkanı gündemde yer aldı. Vatandaşlar ise Beykoz Belediye Başkanı kim, hangi partiden gibi sorulara cevap aradı. Beykoz Belediye Başkanı olan Murat Aydın'ın kaç yaşında olduğu da araştırılanlar arasında yer almıştı. İşte Murat Aydın'ın hayatı ve biyografisi...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın biyografisi!
Murat Aydın,Beykoz Belediyesi

Beykoz Belediye Başkanı olan Murat Aydın'ın hayatı araştırılanlar arasında yer aldı. İstanbul'un sevilen yerlerinden olan Beykoz'un Belediyesine dair merak edilenler arasında belediye başkanı olan isim yer aldı. Vatandaşlar ise Beykoz Belediye Başkanı kim, kaç yaşında gibi soruları araştırıyor. İşte Murat Aydın hakkında bilgiler...

BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI KİM?

Beykoz Belediyesi Başkanı Murat Aydın'dır.

MURAT AYDIN KİMDİR?

7 Temmuz 1960 tarihinde Giresun'da dünyaya gelen Aydın, 1980 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1985 yılında ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümü’nde “Yerel Yönetimlerde Farklı Yaklaşımlar ve Sosyal Belediyecilik Uygulamaları” konulu teziyle yüksek lisansını tamamlayan Murat Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın biyografisi! - 1. Resim

MURAT AYDIN'IN SİYASİ HAYATI

Murat Aydın, siyasi hayatına 1999 Yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Zeytinburnu Belediye Başkanı olarak seçilmesiyle başladı. 2004, 2009, 2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden seçilerek Zeytinburnu Belediye Başkanlığı görevini yerine getirdi. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde ise AK Parti Beykoz Belediye Başkan adayı olarak gösterilmişti. Aydın, Beykoz Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı görevlerini yerine getirmeye devam ediyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın biyografisi! - 2. Resim

MURAT AYDIN KAÇ YAŞINDA?

Beykoz Belediye Başkanı olan Murat Aydın, 1960 yılında dünyaya geldi. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...