Tgrt Haber
24 Şubat 2024 09:06 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 09:12

Bu akşam kandil mi? 24 Şubat Cumartesi ne kandili, hangi kandil idrak edilecek?

Bu akşam kandil mi? | Kandil günleri İslam dininde büyük öneme sahiptir. Vatandaşlar ise bu akşam kandil mi, hangi kandil gibi soruları araştırmakta. Müslüman aleminin en mühim günleri arasında yer alan kandil günleri ile ilgili detaylar araştırılıyor. Peki, bu akşam kandil mi, ne kandili? İşte detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Bu akşam kandil mi? 24 Şubat Cumartesi ne kandili, hangi kandil idrak edilecek?
Kandil,Berat Kandili

Kandil günleri, hayatımızda büyük öneme sahiptir. İbadetlerin edildiği, oruçların tutulduğu bu mübarek kandil günlerine dair merak edilenler ise araştırılıyor. Vatandaşlar 24 Şubat Cumartesi günü arama motorlarında bu akşam kandil mi, bugün ne kandili gibi sorulara cevap aramakta. Kandil gününe dair merak edilenler haberimizdedir...

BU AKŞAM KANDİL Mİ?

24 Şubat Cumartesi günü Berat Kandili idrak edilecektir. Hayırlı kandiller...

24 ŞUBAT CUMARTESİ HANGİ KANDİL?

Berat Kandili 2024 yılında 24 Şubat Cumartesi gününe denk gelmektedir. Bugün Berat kandili idrak edilecek.

Bu akşam kandil mi? 24 Şubat Cumartesi ne kandili, hangi kandil idrak edilecek? - 1. Resim

BERAT KANDİLİ BUGÜN MÜ?

Berat Kandili, 2024 senesinde bugüne denk geliyor. 24 Şubat Cumartesi günü Berat kandilidir.

Hazreti Muhammed'in, Berat Kandili'ne ilişkin şöyle buyurduğu ifade ediliyor:

"Şaban ayının 15'inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim' buyurur."

Bu akşam kandil mi? 24 Şubat Cumartesi ne kandili, hangi kandil idrak edilecek? - 2. Resim

BERAT KANDİLİNDE ORUÇ TUTULUR MU?

Berat Kandili hakkında hadis-i şerif:

(Şabanın 15. gecesini ibadetle, gündüzünü de oruçla geçirin! O gece Allahü teâlâ buyurur ki: “Af isteyen yok mu, affedeyim. Rızk isteyen yok mu, rızk vereyim. Dertli yok mu, sıhhat, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa, istesin vereyim” Bu hâl, sabaha kadar devam eder.) [İbni Mace]

BERAT KANDİLİ MESAJLARI!

"Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Berat kandilin mübarek olsun."

"Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandilleriniz olsun"

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat  Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri! - 2. Resim

"Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Hayırlı Kandiller..."

"Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun."

"Bu özel günde sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun"

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...