Tgrt Haber
13 Şubat 2024 09:21 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 09:36

Cevat Öncü kimdir? Hangi partiden, kaç yaşında? Cevat Öncü hayatı ve biyografisi!

Halk Tv ekranlarında yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programında bugün Cevat Öncü konuk oldu. Yakından takip edilen programda yer alan Cevat Öncü'nün kim olduğu ve hangi partiden olduğu ise merak ediliyor. İşte Cevat Öncü'nün hayatı ve biyografisi....

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Cevat Öncü kimdir? Hangi partiden, kaç yaşında? Cevat Öncü hayatı ve biyografisi!
İsmail Küçükkaya

İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına bugün konuk olan Cevat Öncü'nün hayatı araştırıldı. Yerel seçime kısa süre kala CHP Samsun Belediye Başkan adayı olan ismin hayatı da gündeme geldi. Kimdir,  hangi partiden gibi sorulara da cevap arandı. İşte biyografisi....

CANLI YAYIN KONUĞU CEVAT ÖNCÜ KİMDİR?

Cevat Öncü 1963 senesinde Samsun’da dünyaya geldi. İlkokulu Çırakman Köyü’nde, ortaokulu Samsun Merkez Ortaokulu’nda ve lise öğrenimini Samsun 19 Mayıs Lisesi’nde bitirdi. 1980 senesinde girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından inşaat sektöründe kariyerine başladı. Çeşitli firmalarda 2 yıl şantiye, 2 yıl proje mühendisi olarak geçen 4 yıllık deneyimin ardından kendi işini kurmuştur. 1989-2005 yılları aralığında kurucu ortağı olduğu mimarlık ve mühendislik şirketi bünyesinde, Samsun ve farklı illerde; yüzlerce konut, okul, spor tesisi ve sanayi yapılarının projelendirilmesinde yer almıştır.

Cevat Öncü, 1988 yılında kendi inşaat şirketini kurdu. İsmail Cem’in genel başkanlığında kurulan Yeni Türkiye Partisi’nde Samsun kurucu il başkanlığı yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...