2021-12-14 15:15:53

Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama nasıl yapılır? Çin Takvimi gerçek mi?

Çin Takvimi, 2022 yılına yaklaştığımız bu günlerde gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama ve Astroloji ile yakından ilgilenen vatandaşlar, internet üzerinden yoğun bir araştırma yapıyor. Özellikle hamile kadınların ilgiyle takip etmekte olduğu Çin Takvimi ile ilgili araştırmalarda “Çin Takvimi ile bebek cinsiyet hesaplama nasıl yapılır?”, “Çin Takvimi gerçek mi?”, “Çin Takvimi 2022 nasıl kullanılır?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama nasıl yapılır? Çin Takvimi gerçek mi?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merakla takip ettiği konuların başında gelen Çin Takvimi ile cinsiyet hesaplama konusu, yeni yılın da yaklaşmasıyla beraber sıklıkla araştırılmaya başladı. Astrolojik gelişmeleri takip eden ve bu gibi bilgilerin doğruluğuna inana vatandaşların ilgiyle takip ettikleri Çin Takvimi, nasıl kullanıldığı, cinsiyet hesaplamasının nasıl yapıldığı ve gerçek olup olmadığıyla ilgili araştırmalara konu oluyor. Peki Çin Takvimi ile bebek cinsiyet hesaplama nasıl yapılır? Çin Takvimi 2022 nasıl kullanılır? Çin Takvimi gerçek mi? İşte detaylar...

ÇİN TAKVİMİ İLE BEBEK CİNSİYET HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Çin takvimine göre bebek cinsiyeti hesaplama konusu, bu alanda en merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bebek bekleyen çiftler, bebeklerinin cinsiyetini öğrenebilmek için bu hesaplamaların nasıl yapıldığını merak ediyor. Öncelikle Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama için bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar uygulandığında bebeğin cinsiyeti ile ilgili bir veriye ulaşılmaktadır.

Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplamak için ilk önce annenin doğum tarihinin biliniyor olması gerekmektedir. Annenin yaşı ve hamile kaldığı yıl, bebek cinsiyetinin hesaplanabilmesi için gerekli olan önemli verilerdir. Çin takvimi, annenin hamile kaldığı yaş üzerinden de bebeğin cinsiyeti hakkında tespitlerde bulunuyor. Takvime göre annenin hamile kaldığı yaş 21 ise bebeğin kız olma ihtimali daha da yükseliyor. Fakat annenin yaşı Miladi takvim ve Çin takvimine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle Miladı takvime göre 20 yaşında olan bir anne, Çin takvimine göre 21 olarak hesaplanabilir. Hesaplamanın doğru veriye ulaştırabilmesi için annenin yaşı Çin takvimine göre ele alınmalıdır. Peki Çin takvimine göre yaş nasıl hesaplanır? Bunun için birkaç adımı takip etmeli ve hesaplamalarınızı bu adımlara göre gerçekleştirmelisiniz:

  • Öncelikle eğer Mart ayından sonra doğduysanız, Miladi takvime göre mevcut yaşınıza 1 yaş daha eklemeniz gerekiyor.
  • Ocak veya Şubat doğumluysanız, Çin takvimi ajandasından doğduğunuz yılı ve o yılın geçişini öğrenebilirsiniz.
  • Eğer belirtilen zamanlardan daha önce doğduysanız, Miladi takvime göre yaşınıza 2 eklemeniz gerekiyor. Fakat belirtilen zamandan daha sonra doğduysanız yaşınıza 1 eklemeniz gerekiyor.

Çin takvimine göre yaşınızı hesaplayabilmeniz adına doğduğunuz yıllara göre yaşınıza ne kadar eklemeniz gerektiğini sizler için derledik:

ÇİN TAKVİMİ 2022 NASIL KULLANILIR?

Çin takvimine göre bebek cinsiyetini öğrenebilmek için genellikle internet üzerinden bu hizmeti sağlayan siteler tercih ediliyor. Astrolojideki en eski ve en geleneksel burç sistemleri arasında yer alan Çin Takvimi, burç hesaplamalarında diğer sistemler gibi takımyıldızlarını dikkate almamakta. Çin takvimine göre burçlar, doğum yıllarına göre hesaplanıyor. Bu da doğduğunuz yılın kişilik özelliklerinizi tanımlamada etkili olduğunuz gösteriyor. Çin takvimine göre burcunuzu öğrenebilmek için doğduğunuz yıla denk gelen hayvan yılınızı öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Çin takvimine göre bebek cinsiyetinin belirlenmesinde annenin yaşının etili olduğunu söylemiştik. Bu hesaplamaya göre hangi yaşta ve hangi ayda gebe kaldıysanız, bebeğinizin cinsiyeti üzerinde tahmin yürütülmesi de o kadar kolay oluyor. Çin takvimine göre hamile kaldığınız ay ve yaşa göre cinsiyet tahminleri şu şekildedir:

ÇİN TAKVİMİ GERÇEK Mİ?

Çin takvimi, 700 yıldan itibaren doğacak olan bebeklerin cinsiyetlerini belirlemek amacıyla kullanılan bir takvimdir. İddiaya göre takvimin temeli, geçmiş dönemlerde meydana gelen Çinli kadınların gerçekleştirmiş olduğu doğum istatistiklerine dayanıyor. Genellikle 18-45 yaş aralığında bulunan kadınların bebeklerinin cinsiyetlerinin belirlenmesi için kullanılan Çin Takvimi’nin gerçek olup olmadığı da tartışılan konular arasında.

Bebek cinsiyetleri, hamile kalınan ay ve annenin yaşı baz alınarak yapılan hesaplamalarla belirleniyor. Fakat doğruluğu elbette ki tartışılır. Çünkü herhangi bir bilimsel veriye dayandırılmayan bu gibi bilgilerin doğru olduğunu iddia etmek mümkün değildir. Çin takvimi, tamamıyla hurafelere dayalı olarak hazırlanmış ve bu doğrultuda inanılmış bir takvimdir. Bebeğin cinsiyetinin belirlenebilmesi için X ve Y kromozomlarının etkili olduğu ve daima %50’lik bir ihtimalden söz edilebileceği unutulmamalıdır.

Bebek cinsiyeti annenin hamileliğinin belirli bir aşamasında ultrasyon muayenesi sonucunda belirlenebilir. Bunun için bilimsel yöntemlerle tıbbi cihazlar geliştirilmiştir. Fakat bu cihazların dahi yanlış bilgi verme ihtimali oldukça yüksektir. İslami olarak da bebek cinsiyetinin Çin takvimi ile saptanamayacağını, biyolojik ve genetik yapıların, cinsiyetin oluşumunda etkili olduğu bilinmektedir. Bu nedenle Çin takviminin hem İslami hem de bilimsel değeri bulunmamaktadır.

Etiketler