2022-06-28 11:36:54 | Son Güncelleme : 2022-06-28 12:15:21

Cüneyt Arkın hangi takımlıydı? Beşiktaş mı Galatarasay mı?

Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Acı haberin ardından tüm sevenleri büyük bir üzüntüye boğulurken usta oyuncu hakkında yoğun bir araştırma yapılmaya başladı. Yapılan araştırmalar arasında en çok merak edilen konulardan birisi de usta oyuncunun hangi takımlı olduğuydu. Beşiktaşlı mı Galatasaraylı mı olup olmadığı sorgulanan usta oyuncu hakkında “Cüneyt Arkın hangi takımı tutuyordu?”, “Cüneyt Arkın Beşiktaşlı mıydı?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Cüneyt Arkın hangi takımlıydı? Beşiktaş mı Galatarasay mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cüneyt Arkın’ın vefat haberi tüm ülkeyi büyük bir üzüntüye boğarken, hakkında yapılan araştırmalar da yoğunlaşmaya başladı. Yeşilçam’ın dev çınarı olarak bilinen ve ölümüyle derin bir üzüntü yaşatan Cüneyt Arkın’ın hangi takımlı olduğu merak ediliyor. Peki Cüneyt Arkın hangi takımlıydı? Cüneyt Arkın Beşiktaş’ı mı Galatasaray’ı mı tutuyordu? Detaylar haberimizde...

CÜNEYT ARKIN HANGİ TAKIMLIYDI?

Dün gece saatlerinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan usta oyuncu Cüneyt Arkın, Beşiktaş Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları da hastaneye geldi. Kalbi durduğu için hastaneye kaldırılan usta oyuncu tüm müdahalelere rağmen 85 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncunun vefat haberi üzerine bilinmeyenleri hakkında yoğun bir araştırma yapılmaya başladı. Yeşilçam’ın dev çınarı Cüneyt Arkın’ın hangi takımlı olduğu ise en çok araştırılan konulardan biri oldu.

CÜNEYT ARKIN GALATASARAYLI MI BEŞİKTAŞLI MI?

Cüneyt Arkın’ın Galatasaraylı olduğu yönünde genel bir düşünce bulunuyor. Bunun nedeni ise gençlik yıllarında giymiş olduğu Galatasaray formasıdır. Fakat usta oyuncunun Beşiktaşlı olduğu yönünde de söylentiler bulunuyor.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Cüneyt Arkın'ın Beşiktaş ile ilgili yapmış olduğu paylaşımlar da dikkat çekti. Beşiktaş’ın şampiyon olması üzerine usta oyuncu Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Tebrikler Beşiktaş. 2020-2021 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Beşiktaş’ı ve siyah-beyaz renklere gönül vermiş taraftarları yürekten kutluyorum. Şampiyon Beşiktaş” ifadelerini kullanmıştı.

Usta oyuncu, "Beşiktaş dayanışmanın adıdır. Bırakmam Seni" ifadelerini kullandığı Twitter paylaşımıyla Beşiktaş'ın yardım kampanyasına da destek vermişti.

BEŞİKTAŞ'TAN CÜNEYT ARKIN PAYLAŞIMI

Yeşilçınar'ın dev çınarı Cüneyt Arkın'ın vefat ahberinin ardından spor kulüplerinin taziye mesajları dikkat çekti. Beşiktaş da sosyal medya hesaplarından, "Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendik. Usta oyuncuya Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat dünyasına başsağlığı dileriz." ifadelerini kullanarak taziye mesajı yayınladı.

Diğer spor kulüplerinin taziye paylaşımları ise şu şekilde:

FENERBAHÇE: Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından #CüneytArkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendik. Usta oyuncuya Allah'tan rahmet; başta kederli ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm sanat dünyasına başsağlığı dileriz.

GALATASARAY: Türk sinemasının usta isimlerinden Cüneyt Arkın’ın vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Cüneyt Arkın’a Allah'tan rahmet; ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

TRABZONSPOR: Sinemamızın büyük oyuncularından Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Usta sanatçıya Allah’tan rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın, 8 Eylül 1937 tarihinde Eskişehir'in bağlı Karaçay köyünde dünyaya geldi. Babası Kurtuluş Savaşı'na katılmış Hacı Yakup Cüreklibatur'dur. Aslen Nogay Türkleri'ndendir. Eskişehir Atatürk Lisesi'nde eğitim gören Arkın, 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur.

Memleketi Eskişehir'de, yedek olarak askerliğini yaparken, Göksel Arsoy'un tescili Şafak Bekçileri (1963) filminin çekimleri nedeniyle Halit Refiğ'in dikkarini çekti. Asker bitirdikten sonra Adana'da doktorluk yaptı. 1963 yılında Sanatçı Dergisi'nin yarışmasında birinci oldu. Bir süre iş arayan Arkın, 1963'te Halit Refiğ'in protokolüyle sinema oyunculuğuna başladı ve 2 yıl içinde 30 kadar film gösteriminde bulundu.

1964 yılındaki Gurbet Kuşları filminin finalindeki kavga hazırlıkları, Arkın'ın kariyerinde bir kırılma noktası oldu. Bir süre daha duygusal-romantik jön karakterlerini canlandırdıktan sonra yine Halit Refiğ'in aksiyon filmlerine yöneldi.

Bu dönemde İstanbul'a gelen Medran Sirki'nde altı ay akrobasi eğitimi aldı. Burada öğrendiklerini Malkoçoğlu ve Battalgazi serilerinde beyaz perdeye aktararak, Türk sinemasına daha önce hiç olmayan bir tarz getirdi. Kısa sürede avantürlü filmlerin en çok arananlarından biri haline geldi. Kariyeri sırasında Western'den komediye, macera filmlerine kadar birçok farklı türde filmler çekti.