2022-06-28 15:27:11 | Son Güncelleme : 2022-06-28 15:32:08

Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir, kaç yaşında? Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatır ne zaman evlendi, kaç yıl evli kaldılar?

Yeşilçam’ın usta oyuncularından Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Sevilen oyuncunun vefat haberinin ardından sevenleri üzüntüye boğulurken eşinin kim olduğunu merak etti. Unutulmaz filmlerle herkesin gönlüne taht kuran Cüneyt Arkın'ın eşine duyduğu aşk o dönem çok konuşulmuştu. Ünlü aktörün hayranları "Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir? Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatır ne zaman evlendi, kaç yıl evli kaldılar?" soruları araştırmaya başladı. İşte detaylar…

Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir, kaç yaşında? Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatır ne zaman evlendi, kaç yıl evli kaldılar?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır, bugün alınan vefat haberinin ardından en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Bir dönemin efsane ismi hayata gözlerini yumarken "Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir? Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatır ne zaman evlendi, kaç yıl evli kaldılar?" sorusu gündeme geldi. İşte Betül Cüreklibatır biyograifisi

CÜNEYT ARKIN'IN EŞİ BETÜL CÜREKLİBAKIR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Betül Cüreklibatır 1 Ocak 1947 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1969 yılında Cüneyt Arkın'la evlendi. Betül Cüreklibatır, Cüneyt Arkın'ın ikinci eşidir. Fransız Kız Lisesi mezunu olan Betül Cüreklibatır, üniversiteden sonra Air France sınavını kazanarak hostes olmuştur.

Betül Cüreklibatır ve Cüneyt Arkın çiftinin Kaan Cüreklibatır ve Murat Cüreklibatır adında iki oğlu vardır. Betül Cüreklibatır, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı Önce Hayaller Ölür, Vatandaş Rıza ve Şişeler Sinema filminde de rol almıştır.

BETÜL CÜREKLİBATIR DİZİ VE FİLMLERİ

  • 1981 Önce Hayaller Ölür Sinema Filmi
  • 1979 Vatandaş Rıza Sinema Filmi
  • 1978 Şişeler Sinema Filmi

 

CÜNEYT ARKIN’IN İLK EŞİ KİMDİR?

İlk evliliğini 1964 yılında Güler Mocan ile yapan Cüneyt Arkın'ın bu evliliğinden kızı Filiz doğdu. Evliliği kısa süren ünlü oyuncu, 1970 yılında Betül Işıl ile evlendi. Bu evliliğinden de Murat ve Kaan dünyaya geldi.

Türk dili edebiyat10 Kasım 2018 19:48

Sayun milli eğitim bakanım bu bölüme haksızlık yapmayacağınızı düşünüyorum en az 1500 kontenjan lütfen bakanım