Tgrt Haber

DİNİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI 2022: Yeni öğretmenler olana, unutulmaz, anlamlı, duygusal ve güzel dini öğretmenler günü mesajı!

24 Kasım 2022 07:40 - Güncelleme : 24 Kasım 2023 08:55
Editör: Göktuğ Efil / Kaynak: TGRT Haber

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Hele ki şu dönemde en önemli şeyin bilgi olduğunu düşünürsek öğretmenler günü daha da anlamlı bir hale geliyor. Bu sebeple öğrenciler öğretmenlerine anlamlı hediyeler ve mesajlar göndererek günlerini kutlamak istiyor. Biz de tgrthaber.com.tr olarak yeni öğretmen olanlara, unutulmaz, duygusal kısa ve öz, güzel dini öğretmenler günü mesajları listesini derledik. İşte WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram ve SMS uygulamaları üzerinden gönderebileceğiniz en yeni dini öğretmenler günü mesajları...

DİNİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI 2022: Yeni öğretmenler olana, unutulmaz, anlamlı, duygusal ve güzel dini öğretmenler günü mesajı!
Öğretmenler Günü, Mesajlar, 24 Kasım

Dini öğretmenler günü mesajları öğrenciler tarafından araştırılıyor. Yeni öğretmen olanlara tebrik mesajlarının yanı sıra emekli öğretmenlerine de dini bir mesaj göndermek isteyn kişi sayısı bir hayli fazla. Bu sebeple tgrthaber.com.tr olarak en yeni, en güzel ve en anlamlı dini öğretmenler günü mesajlarını derledik. İşte WhatsApp, Telegram, Twitter, Facebook Messenger ve Instagram DM üzerinden gönderebileceğiniz unutulmaz, hiç duyulmamış, farklı, anlamlı ve duygusal dini öğretmenler günü mesajı!

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇİÇEK NOTLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

DİNİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI 2022

Siz sıradan bir öğretmen olmadınız hiçbir zaman, bana ailem adar yakın oldunuz Bazen anne, bazen kardeş, bazen sırdaş oldunuz. En önemlisi de hep şefkatli, hep sevgi doluydunuz. Biliyorum ki sizin gibi bir öğretmenim varken benim sırtım yere gelmez... Binlerce kez teşekkürler öğretmenim, öğretmenler gününüzü kutlarım.

Öğretmen, taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır; ülkeler değil, gönüller fetheder. (Arif Hikmet Par)

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

Öğretmenim biz sizi çok seviyoruz, ömrümüz boyunca sizi ve çocuğum için yaptıklarınızı unutmayacağız. Hakkınızı helal edin öğretmenim.

Canım öğretmenim sen benim için dünyadaki tek kanatsız meleksin.

Sen bizleri bu vatan için yetiştiren en zor anlarımızda bizlere yardım eli uzatan yeri geldiğinde bir arka daş gibi sır tutan canım öğretmenim. Seni çok seviyorum.

O dopdolu sevginiz her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışlarınız içimi ısıtır öğretmenim. Sabrınız her defasında beni de güçlendirir öğretmenim... Öğretmenler gününüzü kutlarım.

Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum (HZ.ALİ)

Bizlere bilgiyi öğreten bizi eğiten bizlere sevgiyi saygıyı öğreten fedakar öğretmen lerimize çok şey borçluyuz.

Öğretmen bir kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Öğretmen bir sanatı icra etmektedir. Bu sanatın adı da topluma yön verme sanatıdır.

Okula adım attığım ilk gün öğrendiğim ilk şey; beni ailem gibi seveceğiniz olmuştur. Aradan yıllar geçri. Öğrettiğiniz, bana kattığınız ve başkalarına katmamı istediğiniz her değeri harfi harfine yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyim. 

Çocukların yetişmesinin temelini atan ve her türlü özveride bulunan öğretmenler… Gelecek sizin ellerinizde. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bugün buraya kadar yükselmemde sadece benim çalışmam yok buraya gelmemde emeği geçen bütün öğretmen lerime sonsuz teşekkür ediyorum.

Sen bizi her zaman aydınlayan ışığımız, bilgi kaynağımızsın. Sen yeri geldiğinde anamız, babamızsın. İyi ki sizin öğrencileriniz olduk, sizden çok şey öğrendik öğretmenim. 

ÖĞRETMEKLİ İLE İLGİLİ HADİSLER

 • İlim öğrenmek kadın-erkek herkese farzdır.

 • İlmin yarısı soru sormaktır.
 • İlmin esirgenmesi helal olmaz.
 • Muhakkak ki alimler, peygamberlerin mirasçılarıdır.
 • Ya öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen ya da ilmi seven ol. Fakat sakın beşincisi olma; (bunların dışında kalırsan) helâk olursun.
 • Bilmediklerinizi salihlerden sorup öğrenin!

 • Kim ilim talep ederse; bu işi, geçmişteki günahlarına kefaret olur.
 • İlim Çin'de bile olsa gidiniz.
 • İnsanların en kötüleri, ilmini kötüye kullanan alimlerdir.
 • Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.
 • Hikmet(ilim) Müslümanın kayıp malıdır. Nerede bulursa alsın.
 • Alimin ölümü alemin ölümü gibidir.

 • İlim aramak için bir tarafa yönelen kimseye Allah, cennet yolunu kolaylaştırır.
 • İlmi öğrenip de başkalarına dağıtıp nakil etmeyen insan, altınları gömüp onu sarf etmeyen, ondan yedirip içirmeyen kimseye benzer.
 • Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.