Tgrt Haber
29 Şubat 2024 13:54 - Güncelleme : 29 Şubat 2024 13:56

Doğal gaz yardımı ne zaman yatırılacak? 2024 doğal gaz yardımı ne kadar?

Doğal gaz yardımı ödemelerinin hesaplara aktarılıp aktarılmadığı şu anda sorgulanıyor. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik doğal gaz desteğine dair merak edilenler...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Doğal gaz yardımı ne zaman yatırılacak? 2024 doğal gaz yardımı ne kadar?
doğal gaz,

Bakanlık, ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan doğal gaz desteğine ilişkin zam yapmıştı. Ancak doğal gaz yardımı ne kadar oldu ve ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

DOĞAL GAZ YARDIMI NE ZAMAN YATIRILACAK? 2024

Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen hanelere doğalgaz desteği sunuyor. Ancak ödeme tarihi henüz açıklanmadı. Geçen yılın kış dönemi ödemeleri şubatta gerçekleşmişti, ancak yeni bir duyuru yapılmadı. Bakanlık açıklama yaptığında, bu konuda bilgi sağlayacağız.

Doğal gaz yardımı ne zaman yatırılacak? 2024 doğal gaz yardımı ne kadar? - 1. Resim

DOĞAL GAZ YARDIMI NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza doğal gaz tüketim desteğini artırdık. Yıllık 8 aylık ödeme miktarını 1.500 ila 3 bin 500 liraya çıkardık." demişti. Bakanlık da bu açıklamayı doğrulayarak, "Yıllık tutarı 1.500 ila 3 bin 500 lira arasında olan doğal gaz desteği, 8 ay boyunca düzenli olarak ödenecek." ifadelerini kullandı.

DOĞAL GAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğal gaz desteğinden faydalanmak isteyen aileler, e-Devlet üzerinden Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasına erişerek başvuruda bulunabilirler. Başvuru sonucunda hak sahibi olanlar, PTT aracılığıyla doğal gaz faturalarını ibraz ederek desteği alabilirler.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...