22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %45
Rüzgar 5.37 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2020-01-13 11:21:11 | Son Güncelleme : 2022-02-16 12:12:35

E okul takdir teşekkür sorgulama E okul VSB takdir teşekkür hesaplama E okul öğrenci girişiyle nasıl not görüntülenir?

Öğrencilerde karne heyecanı başladı. Bu heyecanı sadece öğrenciler değil aynı zamanda velilerde yaşıyor. Peki E okuldan takdir veya teşekkür nasıl hesaplanır? E okul öğrenci girişiyle not nasıl görüntülenir? Detaylar haberimizde...

E okul takdir teşekkür sorgulama E okul VSB takdir teşekkür hesaplama E okul öğrenci girişiyle nasıl not görüntülenir?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

E-Okul üzerinden takdir-teşekkür hesaplaması için, öğretmenlerin öğrencilere ait tüm ders notlarını E-Okula yüklemiş olması gerekir. Ders notlarının tamamı yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına dikkat edilerek, öğrencilerin hangi belgeyi alacağını belirler.

Takdir teşekkür hesaplama işleminde yapılan değişikliğe göre, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını karşılaması halinde belge alabilecek. Not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler ise belge almaya hak kazanamayacak.

Başarı puanları

Yönetmeliğe göre;

Derslerinde üstün başarı gösterip tüm derslerinde başarılı olan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler ile davranış puanı 100 olan öğrenciler içerisinden, öğrenci ödül ve disiplin kurulunca belge alacaklar belirlenir.

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi,

85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi,

Ortaöğrenim süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

Öğrencilerin sınavlardan aldıkları puanlar, performans çalışma puanları, eğer varsa proje puanları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında okutulan uygulamalı dersler için de ayrıca hizmet ya da temrin puanlarının aritmetik ortalamasıyla elde edilen puanların aritmetik ortalamaları alınır. Böylece öğrencilerin bir dersi için dönem puanı hesaplaması yapılmış olur.

Aritmetik ortalama hesaplanırken bölme işleminde virgülden sonra gelen 2 basamak yürütülür. Yılsonunda derslerden başarılı olunabilmesi için; iki dönem puanı aritmetik ortalaması minimum 50 puan olmalıdır veya birinci dönemde alınan puan ne olursa olsun ikinci dönem puanı en az 70 olmalıdır.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL NOT GÖRÜNTÜLEME

E okul veli bilgilendirme ve öğrenci bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için kişinin T.C kimlik ve öğrenci numarası yeterli. Veliler; http://e-okul.meb.gov.tr adresinden öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve okul numarası ile sisteme girip, ders programı, notları, devamsızlıkları, okul ve öğretmenler tarafından yapılan duyuruları görebiliyor

Etiketler