2021-11-26 16:49:06

Eczaneler cumartesi açık mı? Cumartesi günü eczaneler saat kaça kadar açık?

Eczaneler cumartesi açık mı? sorusu hafta sonunun yaklaşmasıyla birlikte en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Nöbet sistemi ile çalışmakta olan eczanelerin cumartesi günleri açık olup olmadığı sürekli olarak merak ediliyor. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda “Eczaneler cumartesi günleri açık mı?”, “Cumartesi günleri eczaneler saat kaça kadar açık?” sorularının yoğun bir şekilde sorulduğu görülüyor.

Eczaneler cumartesi açık mı? Cumartesi günü eczaneler saat kaça kadar açık?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Günün her anında ihtiyaç duyulan eczaneler, hafta sonu çalışma sistemlerindeki farklılıklar nedeniyle kapalı olabiliyor. Bu da acil durumlarda sıkıntı oluşturabiliyor. Bu nedenle vatandaşlar eczaneler cumartesi açık mı? sorusuna en net ve doğru cevabı bulabilmek için internet üzerinden yoğun bir araştırmaya giriyor. Peki eczaneler cumartesi açık mı? Cumartesi günü eczaneler saat kaça kadar açık? İşte detaylar…

ECZANELER CUMARTESİ AÇIK MI?

Nöbetçi sistemi ile çalışmakta olan eczaneler, özellikle hafta sonuna yaklaşılmasıyla birlikte sıklıkla aratılmaya başlıyor. Cumartesi ve Pazar günleri nöbetleşe çalışılıyor olması, eczanelere ulaşımda problemler meydana getiriyor. Bu nedenle vatandaşlar da cumartesi günleri eczanelerin açık olup olmadığına dair net bir bilgiye ulaşmak istiyor. Eski sisteme göre hafta sonları cumartesi ve pazar olmak üzere iki gün boyunca sadece nöbetçi eczaneler çalışıyordu. Fakat çıkan yeni kararla bu sistemde değişiklikler meydana geldi.

İstanbul Eczacı Odası’nın yapmış olduğu açıklamaya göre 5 Aralık 2020 tarihinden itibaren her cumartesi gerçekleşmekte olan eczane nöbet sistemi sona erdi. Pazar ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczane sistemine devam edilecek ve diğer günlerde ise tüm eczaneler 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Alınan bu karar nedeniyle eczaneler cumartesi günleri hafta içinde olduğu gibi 09:00-19:00 saatleri arasında faaliyet göstermeye devam edecek.

Pazar günleri nöbetçi sistemi ile çalışmaya devam edecek olan nöbetçi eczaneler için internet üzerinden yapılan sorgulama yapabilir, bulunduğunuz bölgedeki nöbetçi eczanelerin bilgisini alabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz bölgedeki eczaneler, hafta sonu nöbetçi olarak çalışacak eczanelerin adresini camlarına asarak vatandaşı bilgilendirmektedir.

CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER SAAT KAÇA KADAR AÇIK?

5 Aralık 2020 tarihinde alınan karar ile hafta sonu iki gün nöbetçi sistemle çalışmakta olan eczaneler, sadece Pazar günü olmak kaydıyla aynı sisteme devam edecek. Hafta içi 09:00-19:00 saatleri arasında faaliyet gösterme durumu, 2020’de alınan karar neticesinde cumartesi günleri için de geçerli olmaya başladı ve cumartesi günü eczaneler saat 19:00’a kadar faaliyet göstermeye başladı. Pazar günleri dışında kalan diğer tüm günler eczaneler saat 09:00-19:00 saatleri arasında çalışmaya devam edecek.

Etiketler

Haberiniz batsın 25 Nisan 2022 06:58

Nöbetçi eczane saat 06:00 da kapalı. Kaça kadar açık olmalıdır? Hiç bir yerde bilgi yok vahşi ulkemde