Tgrt Haber
08 Şubat 2024 20:18 - Güncelleme : 08 Şubat 2024 20:20

Ekmek teknesi fili tarafından ezilerek böyle öldü!

Tayland’da fil sahibini ezerek öldürdü. Para kazanmak için yanında gezdirdiği fil tarafından ezilen kişinin ölümü telefon kamerası tarafından kaydedildi.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Tayland, Fil

Fil sahibinin hayatını kaybetmesine neden olan trajik olay Tayland'da yaşandı. Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'ın Nakhon Sawan eyaletinde 35 yaşındaki Janthira Chuenlam isimli kadın, geçtiğimiz Salı günü para kazanmak için sokaklarda gezdirdiği fil tarafından ezilerek hayatını kaybetti. Olay anı, fili seven bir aile tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

SAHİBİNİ EZEREK ÖLDÜRDÜ

Güney Asya ülkesi Tayland’ın Nakhon Sawan’da eyaletinde geçtiğimiz salı günü bir kadın, para kazanmak için sokaklarda gezdirdiği fil tarafından ezilerek öldürüldü. Olay anı fili seven bir aile tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde, filin sahibinin çaldığı zillerden korkarak aniden üzerine koştuğu görüldü.

Ekmek teknesi fili tarafından ezilerek böyle öldü! - 1. Resim

AGRESİF HAREKETİ OLMADI

Saldırı sonrası göğsünden aldığı darbeler sonucu ağır yaralanan 35 yaşındaki Janthira Chuenlam isimli kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Dişi filin sahibi tarafından yavrusundan ayrıldığı belirtilerek, filin saldırı öncesi veya sonrasında herhangi bir agresif tavır sergilemediği aktarıldı.

Nakhon Sawan Eyalet Hayvancılık Memuru Jatesada Ong-Art yaptığı açıklamada, yaşanan trajik olayda birçok yasanın ihlal edildiğinin altını çizerek, Tayland’da evcil hayvan kategorisine giren ve kültürel bir miras olan fillerin dilencilik amacıyla uygunsuz şekilde kullanılmasının yanlış olduğunu belirtti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...