Tgrt Haber
02 Nisan 2024 14:37 - Güncelleme : 02 Nisan 2024 14:51

Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu'nun hayatına dair bilgiler

Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun özel hayatı merak edilirken babasının kim olduğu da gündemde yer aldı. 1948 yılında dünyaya gelen Hasan İmamoğlu hakkında...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu'nun hayatına dair bilgiler

CHP'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu'dur. Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı olan Cevizli köyünde dünyaya geldi. 1987 senesinde ise İstanbul'a taşındı.

Ailesi çiftçilik yapan isim, ilkokul eğitiminden sonra çalışma hayatına atıldı. İnşaat malzemeleri, akaryakıt ve otomotiv alanlarında çalıştı. İstanbul'a taşınmasından sonra ise inşaat sektöründe çalışmalarına devam etti ve ev projeleri üzerine çalıştı. 

1970 senesinde eşi Havva ile evlendi. Çiftin evliliğinden 2 çocuğu oldu. Ekrem İmamoğlu'nun kardeş Neslihan ise 1974 senesinde dünyaya geldi. Neslihan İmamoğlu Marmara Üniversitesi'nde Mimarlık bölümünde eğitim aldı. 

Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu'nun hayatına dair bilgiler - 1. Resim

Ekrem İmamoğlu ise 3 Haziran 1971 yılında Trabzon'da doğdu. 2019 yılından beridir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yerine getirmektedir. 2014-2019 aralığında Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptı. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...