Tgrt Haber
02 Mart 2024 13:36 - Güncelleme : 02 Mart 2024 13:37

Emekli zamlı ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihler

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenleme sonrası emekli bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihler belli oldu. Emekliler, Ramazan ve Kurban bayramlarında 3'er bin lira olmak üzere toplamda 6 bin lira ikramiye alacak. İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Emekli zamlı ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihler
,

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenleme sonrası emekli bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihler belli oldu. Emekliler, Ramazan ve Kurban bayramlarında 3'er bin lira olmak üzere toplamda 6 bin lira ikramiye alacak.

6 BİN LİRA İKRAMİYE

Emekliler, bu yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında ayrı ayrı olmak üzere toplamda 6 bin lira ikramiye alacak. Her bayram için emeklilerin hesabına 3'er bin lira yatırılacak. Bu kapsamda, emeklilerin yanı sıra vefat eden sigortalıların yakınları, dul ve yetim maaşı alanlar da ikramiyeden faydalanacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Emekli ikramiyelerine yönelik düzenlemenin mart ayının ilk haftasında Resmi Gazete'de yayımlanması bekleniyor. Buna göre, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 1-9 Nisan tarihleri arasında, Kurban Bayramı ikramiyelerinin ise 10-15 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılması planlanıyor.

Emekli zamlı ikramiyelerinin hesaplara yatacağı tarihler - 1. Resim

BAYRAM İKRAMİYESİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar bayram ikramiyesinden faydalanacak. Ayrıca şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bunların hak sahipleri de ikramiyeden yararlanacak.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...