2022-08-05 09:58:00 | Son Güncelleme : 2022-08-05 11:11:57

EN ANLAMLI CUMA MESAJLARI - Yazılı, Sözlü, Farklı ve En yeni cuma mesajları

En anlamlı cuma mesajları 2022 Temmuz Cuma günü itibariyle müslümanların birbirine en çok gönderdiği mesaj türlerinin başında geliyor. İslam alemi için özel bir konumda bulunan Cuma günlerinde müslümanlar birbirlerine gönderdikleri mesajlarla uzakları yakınlaştırıyor, göremediği arkadaşları, dostları ve akrabalarıyla gönül bağı kuruyor. En anlamlı, en güzel, en farklı ve en yeni cuma mesajları 22 Temmuz Cuma gününde WhatsApp, Facebook, SMS ve Twitter gibi yerlerden iletiliyor. İşte görüntülü, seçenekli, ayetli ve hadisli en anlamlı cuma mesajları...

Farklı, hadisli, dualı ve en anlamlı cuma mesajları
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Farklı, hadisli, dualı ve en anlamlı cuma mesajları

Cuma namazının eda edilmesinin öncesinde veya sonrasında müslümanlar en yeni, en güzel, yazılı, sözlü ve en anlamlı cuma mesajlarını birbirlerine gönderiyorlar. 22 Temmuz 2022 tarihli bu Cuma günü son olarak 15 Temmuz gününe denk gelmişti. Ondan öncede Kurban Bayramı Arefesi olan 8 Temmuz'da idrak edilmişti. Bu cuma günü ise müslümanlar her zaman olduğu gibi arkadaşlarıyla, dostlarıyla, kardeşleriyle ve uzakta olan akrabalarıyla yakınlaşmak adına en güzel, en yeni, en kısa, en farklı ve en anlamlı cuma mesajlarını birbirlerine gönderiyor. İşte dualı, ayetli, sözlü, resimli WhatsApp, Facebook, Telegram ve SMS üzerinden gönderilebilecek en anlamlı cuma mesajları....

EN ANLAMLI CUMA MESAJLARI

Allah’a davet eden, Salih amel işleyen ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet Suresi 33. Ayet)

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

İslam gibi bir dinimiz, Hz. Muhammed (s.a.v) gibi bir peygamberimiz ve mübarek bir Cuma günümüz var. Allah(c.c) dostu, cennetlik kullardan olup dinimize şükredip iman edenlerden yap bizleri Yarabbi. Herkese Hayırlı Cumalar olsun.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar...

"Allah’ım! Senden Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim…" (Tirmizî, "De’avât", 73)

Eğer imtihan oluyorsanız, bu ALLAH’ın sizi unutmadığının müjdesidir… Ellhamdülillah! Hayırlı Cumalar…

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

YAZILI SÖZLÜ CUMA MESAJLARI

“Ey iman edenler! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin.” (Al-i İmran, 200)

Allah'ım! Seni zikretmek, nimetlerine şükretmek ve sana en güzel biçimde ibadet etmek konusunda bana yardım eyle. (İbn Huzeyme, Dua, 751)

Bugün Cuma... Rabbim!.. Dualarınızı hayırlı kılarak kabul eylesin. Cumanız bereketli ve gönlünüzce olsun inşallah.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Huzurlu Umutlu Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun...

"Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür..." (M1976 Müslim, Cum’a, 17) Cumamız mübarek olsun!

"Ey Allah’ım! Ey Rabbimiz! Bize dünyada iyilik, güzellik ve nimet ver, ahirette de iyilik, güzellik ve nimet ver ve bizi ateş azabından koru." (Buhârî, "De’avat", 55) Hayırlı cumalar.

Bir hatâ işlediğiniz zaman istigfâr edin, hatâda ısrâr helâk olmaya sebeptir. Bir kimse geçim darlığı çekiyorsa istigfâra devam etsin. (İmam Câfer-i Sâdık r.a)

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Selam ve Du ile ... Hayırlı Cumalar.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

RESİMLİ CUMA MESAJLARI 

Allahım! Hapis bana, bunların beni çağırdıklarından daha sevimlidir. (Yusuf Suresi) Hayırlı Cumalar! Selam ve Dua ile...

Cuma gününüzü tebrik eder, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Mevladan niyaz ederiz. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

İsyanınız nefsinize, İtaatiniz Rabbinize olsun. Rabbim bizi nefsine isyan eden ve Rabbine itaat eden kullarından eylesin inşallah. Hayırlı Cumalar, Allah'ın Selamı ve Rahmeti üzerinize olsun.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah'ın sevgisi gönlünüze ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

Gül sevginin tacıdır, her bahar gül taçlanır. O Gül ki Muhammed'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu, sevgi dolu nice Cumalara. Selam ve Dua ile Hayırlı Cumalar.

Ya Allah! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.

Allah"ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaatı üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

UZUN VE KISA CUMA MESAJLARI 2022

Semadan ne geldi de yeryüzü istemedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu evrene kim geldi de gitmedi. Hangi sıkıntı hangi problem giderilmedi. Rabb'in rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yakardı da o dinlemedi. Kim Rabbim söyledi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum söylemiyle müşerref olanlardan olmamız dileğiyle...Hayırlı Cumalar!

Rabbim Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben senin kulunum ve kuvvetim olduğunca Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (şerlerin) şerrinden sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini söyler ; günahlarımıda ikrar ederim. Beni bağışla. Çünkü günahları affeden sadece Sensin. Cumamız kutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar...

Ya Allah; sana yapılan duları, sana açılan kalpleri, sana secde eden boyunları, sana yakaran dilleri, ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.

Allahım, fayda getirmeyen bilgiden, korkmayan yürekten, işitilmeyen duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o şer bir dosttur hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, şeytan fitnesinden şerrinden, kabir azabından, yaşamın ve terkedişin fitnesinden Sana sığınırım.

Ya Allahım! Bu faziletli cuma günün hatrına hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne problemi varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.