Tgrt Haber
13 Şubat 2024 15:45 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 17:13

Erzincan'da göçük mü oldu? SON DAKİKA maden kazası! Erzincan maden çökmesinde ölü, yaralı var mı?

13 Şubat günü Erzincan'da meydana gelen maden göçüğünün ardından ölü ve yaralı var mı araştırılmaya başlandı. Yaşanan talihsiz olaydan sonra Erzincan'da göçük mü oldu sorusu da araştırılanlar arasında yer aldı. Detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber

Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden göçüğünün ardında Erzincan'da göçük mü oldu, ölü var mı gibi sorular araştırıldı. Vatandaşları endişelendiren olayın detayları araştırılmaya başlandı. Merak edilenler haberimizde.

ERZİNCAN'DA GÖÇÜK MÜ OLDU?

13 Şubat günü Erzincan'ın İliç ilçesinde altın madeninin bulunduğu geniş bir alanda toprak kayması oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "İliç'te altın madeninde meydana gelen toprak kayması sonrası yapılan işçi sayımında 667 kişiden 9'u eksik"

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun TGRT Haber'e şu açıklamayı yaptı: "Heyelandan kaynaklanan bir sorun. Umuyoruz ki önemli bir kaybımız yoktur. Net olmamakla birlikte 10-12 kişinin problem yaşadığı belirtiliyor. Arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Sayın Valimiz olay yerinde. Az bir kayıpla inşallah sonuçlanır. Henüz net rakam yok. O bölgede yıllardır altın madeni çalışması vardı. Olayın sebebine ilişkin henüz net bilgi yok. 13-14 senedir madende çalışma devam ediyor. Şimdiye kadar böyle bir hadise yaşanmamıştı. İhmal olup olmadığıyla ilgili de bir bilgi gelmedi henüz. Bu büyük kayma 1-2 kişinin ihmali ile olması mümkün değil. 400 personelle işçilerimizi arıyoruz, en az 9 işçi toprak altında..."

Erzincan'da göçük mü oldu? SON DAKİKA maden kazası! Erzincan maden çökmesinde ölü, yaralı var mı? - 1. Resim

ERZİNCAN MADEN OCAĞI ÇÖKMESİNDE ÖLÜ, YARALI VAR MI?

13 Şubat günü Erzincan'ın İliç ilçesinde altın madeninde toprak kayması meydana geldi. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu Erzincan'da meydana gelen olayın ardından şu açıklamayı yaptı:

"Şu anda o bölgede olan arkadaşların tespiti yapıldı. Net bilgi vermek için beklemek lazım. Kamuoyunu kısa bir süre sonra bilgilendireceğim. 25 dakika içerisinde Erzincan'dan varmış olduk. Şu anda o bölgeye vardık. Bu işlemde toprak dışarı çıkarılıp istifleniyor. O sırada bir toprak kayması gerçekleşiyor. Bütün arkadaşlarımız bunun nedeni üzerinde çalışıyorlar. Maden bölgesinde göçük yok, toprakların istiflendiği noktada bir kayma gerçekleşti, Toprak altında kalan çalışanlar var, kişi sayısı belli değil..."

ERZİNCAN GÖÇÜK NEDEN OLDU?

Toprak kaymasıyla birlikte siyanürlü solüsyon ve toprağın etrafa saçıldığı tahmin ediliyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...