Tgrt Haber
22 Şubat 2024 12:25 - Güncelleme : 22 Şubat 2024 12:27

Feyza Altun ceza alacak mı, kaç yıl hapis cezası istendi?

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında kullandığı ifadenin ardından tepki gören Feyza Altun'un ceza alıp almadığı merak edildi. Avukat Feyza Atlun, dün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Merak edilenler arasında ise Feyza Altun'un ceza alıp almayacağı yer aldı. Peki, Feyza Altun için kaç yıl hapis cezası istendi?

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Feyza Altun ceza alacak mı, kaç yıl hapis cezası istendi?
,Avukat

Avukat Feyza Altun, sosyal meyda hesabından yazdığı ifadenin ardından "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçundan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti. Dün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Gündemde yer alan isim ile ilgili merak edilenler arasında ise Feyza Altun ceza aldı mı, kaç yıl? soruları yer aldı. Detaylar...

FEYZA ALTUN CEZA ALDI MI?

Avukat Feyza Altun için için 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Altun hakkında, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede sosyal medyada yer alan ifade nedeniyle soruşturma başlatıldığı yer aldı. Altun'un paylaşımı kendisi yaptığını kabul ettiğini fakat şeriatın din olmadığını, siyasi bir rejim olduğunu, dini bir inanca hakaret etmediğini ifade etti. 

FEYZA ALTUN NE DEDİ?

Feyza Altun, X hesabı üzerinden İslam diniyle ilgili, "Şeriate s...yım" paylaşımını yayınladı.  Avukat Feyza Altun'un paylaşımının ardından ise gündemde yer aldı. 

Feyza Altun ceza alacak mı, kaç yıl hapis cezası istendi? - 1. Resim

AVUKAT FEYZA ALTUN KİMDİR?

Feyza Altun, 1987 senesinde İstanbul'da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi "İnsan Hakları Hukuku" alanında yapmıştır. Çalışan Anneler Platformu'nu kuran Altun, "Kadının Fenni" adındaki kitabın yazarıdır.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...