Tgrt Haber
23 Şubat 2024 10:05 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 10:18

Galata Kulesi neden kapatıldı, ne kadar kapalı kalacak? 22 Şubat Galata Kulesi kapalı mı?

İstanbul'un sembolleri arasında olan Galata Kulesi'nin ziyarete kapatılmasının ardından neden kapatıldı, ne kadar kapalı kalacak gibi sorular gündeme geldi. Vatandaşların merak ettikleri arasında ise Galata Kulesi bugün kapalı mı sorusu yer aldı. Kule'nin ne zaman açılacağı da bir diğer merak konusu oldu. İşte detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Galata Kulesi neden kapatıldı, ne kadar kapalı kalacak? 22 Şubat Galata Kulesi kapalı mı?
,İstanbul

Galata Kulesi'nin ziyarete kapatılmasının ardından ne zaman açılacağı da merak edildi. İstanbul'un en önemli yerlerinden biri olan Galata Kulesi'nin bugünden itibaren ziyarete kapatılmasının ardından ise vatandaşlar neden kapatıldı, ne kadar kapalı kalacak gibi soruların cevabını araştırmaya başladı.

GALATA KULESİ NEDEN KAPATILDI?

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne 2013 yılında dahil edilenGalata Kulesi, deprem güçlendirme çalışmalarından dolayı bir süreliğine ziyarete kapatılacak. Kule'de dış cephe onarımı da gerçekleştirilecek. 

Restorasyon çalışmaları esnasında kulenin duvarlarında konumlanan 400'e yakın göçmen kuş yuvası ise özenle korunacak. Çalışmaların, kuşların göç mevsimine göre gerçekleştirileceği biliniyor.

Galata Kulesi neden kapatıldı, ne kadar kapalı kalacak? 22 Şubat Galata Kulesi kapalı mı? - 1. Resim

BUGÜN GALATA KULESİ KAPALI MI?

İstanbul'un sembollerinden biri olan Galata Kulesi deprem güçlendirme çalışmaları nedeniyle yaklaşık bir ay kadar kapalı kalacak. Kule'nin Nisan ayında tekrar ziyarete açılması bekleniyor.

GALATA KULESİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Galata Kulesi'nde yapılan çalışmaların Nisan ayında tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...