Tgrt Haber
23 Şubat 2024 10:34 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 10:59

Galata Kulesi tadilatta mı, girişler yasak mı, kapalı mı? Galata Kulesi neden tadilatta?

İstanbul'un en önemli sembolleri arasında yer alan Galata Kulesi, bugün itibarıyla tadilata girdi. Bir süre boyunca ziyarete kapalı tutulması beklenen Galata Kulesi ile ilgili tadilatta mı, neden tadilatta gibi sorular araştırıldı. Galata Kulesi'nin ziyarete kapatılmasının ardından ne zaman açılacak sorusu da gündemde yerini aldı.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Galata Kulesi tadilatta mı, girişler yasak mı, kapalı mı? Galata Kulesi neden tadilatta?
,İstanbul

Galata Kulesi'nin ziyaretçi alımının duraksatmasının ardından tadilatta mı, neden sorusu araştırıldı. İstanbul'un sembolü olan Galata Kulesi'nin ne zaman açılacağı da merak konusu olurken neden tadilata alındığı da araştırılanlar arasında yer aldı. Detaylar haberimizde yer alıyor...

GALATA KULESİ TADİLATTA MI, NEDEN TADİLATTA?

Galata Kulesi'ni yaklaşık 1 ay boyunca ziyarete kapalı olacak. Kule, depreme karşı güçlendirme ve dış cephe onarımı çalışmaları nedeniyle 23 Şubat itibarıyla ziyarete kapatıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Galata Kulesi, çatı onarma çalışmalarından dolayı 8. katı 2023 yılının kasım ayında kapatılmıştı. Kulenin aleminin konservasyonun tamamlanmasının ardından dün yerine yerleştirilmişti. Jeoradar çalışmalarının da tamamlanmasının ardından kulenin dış cephe onarımına da gerek olduğuna karar verildi. Çalışmalar esnasında göçmen kuş yuvalarına zarar verilmeyecek. 

Galata Kulesi tadilatta mı, ne zaman açılacak? Galata Kulesi neden tadilatta? - 1. Resim

GALATA KULESİ NE ZAMAN AÇILIYOR?

Galata Kulesi'nde yapılan depreme karşı güçlendirme çalışmalarının ardından Nisan ayında Kule'nin tekrar ziyaretçilere açılması beklenenler arasında yer alıyor. 

GALATA KULESİ NE KADAR KAPALI OLACAK?

İstanbul'un sembolü olan Galata Kulesi'nin yaklaşık bir ay boyunca kapalı olması bekleniyor.

Galata Kulesi tadilatta mı, ne zaman açılacak? Galata Kulesi neden tadilatta? - 2. Resim

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...