Tarih : 26.04.2021 - 13:32 Yorum : 0

Göz estetiği nedir? Göz kapağı ameliyatı riskli mi?

Yaşlanma bulguları denilince sadece saçlara düşen aklar hatırlanmaz... Özellikle yüzde yaşlanma bulguları arasında alın, kaş ve gözkapaklarının aşağı doğru yer değiştirmesi başlı başına bir yaşlanma belirtisidir. Günümüzde özellikle göz estetiği denilen yöntemle genç görünmek elinizde... Bu haberimizde; "Göz estetiği nedir? Göz kapağı ameliyatı riskli mi?, Badem göz estetiği nedir?, Göz kapağı ameliyatını kim yapmalı?, Göz kapağı estetiği kalıcı mıdır?" gibi merak edilen soruların cevaplarını vermeye çalışacağız...

Göz estetiği nedir? Göz kapağı ameliyatı riskli mi?

Kadınların yaşlanma izlerini en çok belli eden noktalarının yer aldığı göz bölgesinde son yıllarda geliştirilen uygulamalar sayesinde yıllara meydan okuyacak bir görünüme sahip olmaları mümkün kılınmıştır.

Göz estetiği ile genç görünmek elinizde

Kaz ayağı bölgesi ve göz kapakları yüzünüzde yaşınızı ele veren noktalar olmakla birlikte uzmanlar estetik uygulamalarla genç görünmenizi sağlayacak yöntemleri geliştirmiş bulunmaktadırlar. Son yıllarda göz çevresine en sık yapılan ve en iyi sonuçların alındığı uygulama olarak dikkat çeken göz çevresi botoksu alın çizgilerinin yok edilmesinde, kaş kaldırma ve şekillendirmede sık kullanılan bir cerrahi müdahale olarak öne çıkmaktadır.

Göz kapağı estetiği kalıcı mıdır

Göz çevresi cildinin ince olması ve fazla mimik kullanımı nedeni ile en kolay kırışan bu bölgede yapılan botoks uygulaması kasların çalışmasını azalttığından sorunun uzun vadeli çözümü de sağlanmış olmaktadır. Göz çevresi botoks uygulaması iğne ile yapılan kolay bir uygulama olmakla birlikte etkisi 4 ila 7 gün arasında gözükmektedir. Göz çevresi kırışıklık botoks uygulaması maliyeti de her bütçeye uygun olduğundan en çok tercih edilen estetik müdahaleler arasında yer almaktadır.

Göz estetiği ile genç görünmek elinizde

Göz kapağı estetiği bu bölgedeki yaşlanma izlerini yok etmede kullanılan etkili yöntemlerden biri olarak yapılan müdahalelerde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Üst göz kapağında ve gözaltı torbalarında yapılan bu tedavide kısa sürede iyileşme, iz bırakmaması ve etkili sonuçlar vermesi ile öne çıkmaktadır.

Göz estetiği ile genç görünmek elinizde

Rayofrekans veya lazer cihazı yardımı ile yapılan bu tedavide çok az kanama görülebilmektedir. İlerleyen yaşlarla birlikte görülen yaşlanma izlerinin haricinde doğuştan kaynaklanan estetik sorunlarda uygulanan kapak düşüklüğü ameliyatları ve göz kapağı şekil bozukluklarının tedavisinde de son yıllarda ciddi başarılar elde edilmektedir.

Göz estetiği ile genç görünmek elinizde

Göz çevresinin yaşlanmasının nedenleri arasında yer alan uyku düzensizliği, sigara ve alkol kullanımı, sık ağlama, vücudun ihtiyacı olan suyun alınmaması gibi sebeplerde sizin bu sorunla karşılaşmanıza neden olacağından belirtilen maddelere dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Sağlıklı günler diliyoruz...

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber