Tgrt Haber
12 Şubat 2024 16:01 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 16:11

Haluk Levent CHP Hatay Belediye Başkan adayı mı olacak? Haluk Levent aday mı?

31 Mart yerel seçimine kısa süre kala partilerin adayları merak ediliyor. 6 Şubat depremlerinde deprem bölgelerinde büyük çaba harcayan Haluk Levent'in CHP'den Hatay Belediye Başkan adayı olup olmayacağı da merak edildi. Haluk Levent, CHP Hatay Belediye Başkanı adaylığı iddialarına cevap verdi...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Haluk Levent CHP Hatay Belediye Başkan adayı mı olacak? Haluk Levent aday mı?
CHP

Yerel seçime az bir süre kalmasıyla beraber hangi partinin hangi adayı çıkartacağı gündemde yer alırken Haluk Levent gündemde yer aldı. Haluk Levent'in CHP Hatay Belediye Başkan adaylığı iddialarının ardından cevap geldi. Vatandaşlar Haluk Levent CHP Hatay Belediye Başkan adayı mı olacak merak ediyor.

HALUK LEVENT CHP HATAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI OLACAK?

Yerel seçime kısa süre kala partilerin adayları da gündeme geldi. CHP Hatay Belediye Başkanı olarak Haluk Levent'in düşünülmesi iddialarına Haluk Levent cevap verdi. 

Haluk Levent'e CHP Hatay Belediye Başkanlığı teklif edildi iddiasını gazeteci Murat Ağırel sosyal medyadan paylaştı.  Gazeteci İsmail Saymaz ise iddiaların ardından Haluk Levent ile iletişime geçtiğini ve teklifin doğru olduğunu fakat reddettiğini açıkladı. Saymaz'ın sosyal medyada yer alan ifadesi şöyle:

"Haluk Levent’le konuştum. CHP’nin üç gün önce kendisine Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı teklifi getirdiğini söyledi.
Levent, bana şunları anlattı: “AHBAP başkanıyım. Üyelerime ve bizi destekleyen herkese siyaset dışı kalacağıma dair sözüm var diyerek, kabul etmedim.”

Haluk Levent CHP Hatay Belediye Başkan adayı mı olacak? Haluk Levent aday mı? - 1. Resim

HALUK LEVENT HATAY BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI?

Haluk Levent X hesabından yaptığı açıklamada siyasete girmek istemediğini söyledi. "Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum.Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin." dedi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...