Tarih : 04.07.2019 - 15:47 Yorum : 1

Hamilelikte akıntı olur mu, Hamilelikte akıntı neden olur?

Hamilelikte karşılaşılan ve merak edilen konulardan biri de hamilelikte akıntı olup olmayacağıdır. Uzmanlar bu konuda geniş bir açıklama yapmıştır. Hamilelik sırasında akıntı olması normaldir ve normal zamandan daha da fazla gelebilir. Akıntının fazla olması kimi anne adaylarını tedirgin etse de aslında bu normal bir süreçtir. Hamilelikte akıntının rengi, genellikle açık renkte ve beyazdır. Sarı yada daha koyu kahverengi gibi renklerde olduğu da görülmüştür bunlar da normaldir. Akıntının, ne kadar geldiği veya tam olarak rengi kişiden kişiye farklılık gösterir.

Hamilelikte akıntı olur mu, Hamilelikte akıntı neden olur?

Hamilelikte karşılaşılan ve merak edilen konulardan biri de hamilelikte akıntı olup olmayacağıdır. Uzmanlar bu konuda geniş bir açıklama yapmıştır. Hamilelik sırasında akıntı olması normaldir ve normal zamandan daha da fazla gelebilir. Akıntının fazla olması kimi anne adaylarını tedirgin etse de aslında bu normal bir süreçtir. Hamilelikte akıntının rengi, genellikle açık renkte ve beyazdır. Sarı yada daha koyu kahverengi gibi renklerde olduğu da görülmüştür bunlar da normaldir. Akıntının, ne kadar geldiği veya tam olarak rengi kişiden kişiye farklılık gösterir.

Hamilelikte, akıntı 6. Haftadan sonra başlayabilir çünkü artık bu zamanlarda hormonlar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlar. Akıntı hamileliğiniz boyunca gelebilir. Bu normaldir. Hamilelik süresince daha açık renkte olan akıntı, doğumdan sonra gelmeye devam eder fakat artık koyudur. Bu da gün geçtikçe açılır ve ortalama iki ay gibi bir sürede tamamen normale dönmesi beklenir. Bu tarihler ve tarifler kişiden kişiye çok büyük olmayacak şekilde farklılıklar gösterebilir.

Hamilelikte ananas yemenin zararları ve faydaları nelerdir? Ananasın yararları faydaları Hamilelikte ananas yemenin zararları ve faydaları nelerdir? Ananasın yararları faydaları Ananas, hamilelikte sağlıklı ve güvenilir bir yiyecek seçimi olur. Eğer birisi size bu meyvenin erken doğum veya düşük riskine neden olduğunu söylerse buna inanmayın çünkü bu bir efsanedir. Ananasın, sağlıksız olduğunu ve hamilelik boyunca yenmeyeceğini gösteren bilimsel bir kanıt yoktur. Ananas, bir enzim türü olan bromelain içerir. Bromelainin ilaç olarak hamilelikte kullanılması önerilmez. Vücuttaki proteinleri parçalayabilir ve anormal kanamaya neden olabilirler. Her ne kadar bromelain, ananasın çekirdeğinde bulunsa da aslında çok az bir şey ananasın etinde yer alıyor. Tek bir ananas porsiyonundaki bromelain miktarının hamileliğinizi etkilemesi muhtemel değildir.

Hamilelikte diş ağrısı tedavi yöntemleri, Hamilelikte diş ağrısı ne iyi gelir ve nasıl geçer Hamilelikte diş ağrısı tedavi yöntemleri, Hamilelikte diş ağrısı ne iyi gelir ve nasıl geçer Uyumak için en rahat pozisyonu bulmakta zorluk çekmek, sabah bulantıları veya bebeğine özlem çekmek, ağrılı bir hamilelik, hamileliğin tam olarak bir parçasıdır. Tüm bunların yansıra başka farklı rahatsızlıklar ve fiziksel durumlar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan bir tanesi de diş ağrısıdır. Bazen hamilelik, diş eti hastalığı gibi diş eti problemlerine veya daha ciddi diş çürümelerine neden olabiliyor. Bu durum, vücudun artan hormon seviyelerine verdiği bir tepki azalan mineraller sebebiyle olmaktadır.

Hamilelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekler, Halilelikte bebek nasıl kilo alır Hamilelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekler, Halilelikte bebek nasıl kilo alır Hamilelikte sağlıklı ve iyi beslenmek çok önemlidir. Hamilelik boyunca vücudun ek besinlere, vitaminlere ve minerallere ihtiyacı vardır. Buna göre üçüncü aydan sonra ve 5. Aydan sonra her gün fazladan 350-500 arası kaloriye ihtiyaç duyarsınız. Bu süreçte eksik beslenme, bebeğinizi olumsuz yönde etkiler. Bunun yanı sıra, kötü beslenme alışkanlıkları ve aşırı kilo alımı, aynı zamanda gebelik diyabetini ve hamilelik veya doğum komplikasyonları riskinizi de artırabilir.

Hamilelikte baş dönmesi nedenleri, İlk üç ayda baş dönmesi nedenleri İkinci üç ayda baş dönmesi nedenleri, Üçüncü üç ayda baş dönmesi nedenleri Hamilelikte baş dönmesi yaşamak oldukça yaygın bir durumdur. Baş dönmesi, bulunduğunuz yerin döndüğü hissini verir. Kendinizi, baygın, yorgun hissetmenize sebep olur. baş dönmesi ile ilgili doktorunuzla konuşmalısınız. Acil tıbbi yardım almanız gerekebilir. Hamilelikte baş dönmesi nedenleri ve belirtileri ile ilgili detaylı bilgi için makalemizi okumaya devam ediniz.

Hamilelikte boğaz ağrısı belirtileri, Hamilelikte boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir Hamilelikte boğaz enfeksiyonu nedenleri, Hamilelikte boğaz ağrısı belirtileri Hamileliğin güzel yanları olduğu gibi zor tarafları da vardır. Örneğin o mat ve hacimsiz saçlarınız bir anda hacim kazanıp ışıl ışıl parlamaya başlarken, diğer taraftan da istediğiniz ilacı alamayacağınız bir boğaz enfeksiyonu da yaşayabilirsiniz. Maalesef hamilelik bakteriyel boğaz enfeksiyonların geçirmek mümkündür fakat iyi tarafı her boğaz ağrısı enfekte olmuş anlamına gelmez. Yine de hamilelik sırasında boğaz ağrısı yaşama ihtimalinize karşılık önlem alınız. Boğaz enfeksiyonu tedavi edilmediğinde; böbrek iltihabı, romatizmal ateş dahil olmak üzere ciddi potansiyel komplikasyonlara neden olabilir.

Hamilelikte akıntı neden olur?

Hamile anne adayının, rahmi iyice geniler ve hormonlar bu sırada rahmi etkileyerek akıntıya sebep olur.

Hamilelikte akıntının nedenlerinden biri olarak da kaslarda artan kan akışı gösterilmektedir.

Doğumdan hemen sonra meydana gelen akıntı da ise hormon dalgalanmalarının devam etmesi olası nedenler arasında gösterilir.

Hamilelikte pembe akıntı normal mi?

Çoğu hamilelik başlangıcı pembe renkte akıntı ile geçer. Bunun birçok sebebi olabileceği gibi yüksek ihtimaller arasında tutulan neden yerleşme kanamalarıdır. Bu halk arasında tutunma kanaması olarak bilinir ve son derece normaldir. Yine de tedbirli olmak için bu akıntıyı fark ettikten sonra bol su tüketmeye ve bol bol dinlenmeye özen gösterin. Eğer kanamanın rengi koyulaşırsa doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

Pembe akıntı hamileliğin ilk aylarında normaldir fakat ilerleyen dönemdeki pembe akıntı bir idrar yolu enfeksiyonu veya yalancı doğum sancısını işaret ediyor olabilir. Hamileliğinizin ilerleyen dönemlerinde pembe akıntı görürseniz doktorunuza başvurunuz.

Hamilelikte akıntı enfeksiyon habercisi olabilir mi?

Eğer bir enfeksiyon nedeniyle akıntınız var ise aşağıdaki belirtileri yaşarsınız;

  • Akıntı renginin yeşile dönmesi
  • Kokulu bir sıvı olması
  • Kızarıklık
  • Kaşıntı
  • Tahriş
 
 

YORUM YAPIN

 

1 Yorum

  1. Deniz

    Mrb. Ben ekimin 3ünde regl oldum ve 11 gün sonra benden pembe (açık renk kanlı) ve koyu kıvamlı bir akıntı geldi. İlk kez oldu bu durum. Bir daha gelmedi. ErkenHamilelik belirtisi olabilirmi

 
Daha fazla yorum
 
© 2004 - TGRT Haber