Tgrt Haber
12 Şubat 2024 19:59 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 20:08

Hastalanan buzağıya bagajda serum takıldı

Sivaslı besici Ömer Çiftçi, 4 günlük buzağısı hastalanınca otomobilin bagajında veterinere götürdü. Bagajda serum takılan buzağı ilgi odağı oldu.

Editör: Yusuf Özgür Bülbül / Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Sivas

Sivas’ta minik bir buzağı hastalanınca sahibi Ömer Çiftçi, sarıp sarmalayıp otomobilinin bagajında veterinere götürdü. Bagajdaki buzağı ilgi odağı oldu.

Besici Ömer Çiftçi, soğuk hava yüzünden üşütüp hasta olan 4 günlük buzağısını sarıp sarmalayıp önce leğene sonra da arabasının bagajına koyup veterinerin yolunu tuttu. Tedavisine başlanan buzağıya bagajda serum takıldı. Çiftçi, güneşlenmesi için de elinden geleni yaptı.

Hastalanan buzağıya bagajda serum takıldı - 1. Resim

GÖRENLER BİR KEZ DAHA BAKTI

Buzağı ve sahibi ilgi odağı oldu. Onları böyle görenler dönüp bir kez daha baktı. Baygın haldeki buzağı serumun bitmesini ardından kendine gelerek ayaklandı.

Hastalanan buzağıya bagajda serum takıldı - 2. Resim

“BUZAĞIYI ÜŞÜTTÜK”

Besici Ömer Çiftçi, hastalanan buzağısını otomobiliyle veterinere getirdiğini belirterek, “Buzağı 4 gün önce doğdu. Bugün de rahatsızlandı. Biz de veterinere getirdik. O da tedavisini yapmaya başladı. Şükür biraz daha iyi. Vücut ısısı düşmüş denildi. Hem güneşini alıyor hem de serumunu alıyor. İğne ilaç tedavisiyle düzeltmeye çalışıyoruz. Soğuk anlığın ve üşütme. Biraz da hava şartları sert gittiği için o yüzden dolayı üşütmüşüz buzağımızı. Otomobille getirdik. Yaklaşık 15-20 kilometre bir yol geldik” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Can demirci 12 Şubat 2024 21:13

Maşallah Allah razı olsun kardeşim Allah'ın dilsiz kullarına merhamet edene Allah'ta merhamet eder

Sonraki Haber Yükleniyor...