Tgrt Haber
13 Şubat 2024 16:22 - Güncelleme : 13 Şubat 2024 17:28

İliç nerede, hangi ilde? İliç nereye bağlı?

İliç'te bugün bir altın madeninde toprak kayması meydana gelmesinin ardından “İliç nerede?” sorusu gündem oldu. İliç'in nerede olduğu ve hangi ilde yer aldığı ise vatandaşın gündeminde yer aldı. İşte İliç ilçesi hakkında bilgiler...

Editör: Onurcan Şimşek / Kaynak: TGRT HABER
İliç nerede, hangi ilde? İliç nereye bağlı?
Erzincan, Gündem

Bugün İliç'te meydana gelen maden kazasının ardından vatandaşlar İliç'in nereye bağlı olduğunu araştırmaya başladı. Arama motorlarında ise İliç nerede, hangi ilde gibi soruları aratıldı. Bugün meydana gelen maden ocağı kazasının ardından gündeme gelen İliç ile ilgili detaylar...

İLİÇ NEREDE?

İliç, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. İliç’in nüfusu 8 bindir. İliç ilçesine komşu olan ilçeler, doğuda Kemah ve kuzeyde Refahiye ilçeleriyle birlikte güneydoğuda Tunceli’nin Ovacık, batıda da Sivas’ın İmranlı ve Divriği ilçeleridir. İliç’in yüzölçümü 1.382 kilometrekaredir. Erzincan’ın merkezine 116 kilometre uzaktadır. İliç’in ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1103 metredir. İliç ilçesinde toplamda 5 mahalle bulunuyor.

İLİÇ BELEDİYE BAŞKANI KİMDİR?

İliç Belediye Başkanlığı görevini Mustafa Gürbüz yapmaktadır.

Mustafa Gürbüz, İliç’in yerel siyasetinde etkin bir rol oynamaktadır. İlkokul mezunu olan Gürbüz, meslek hayatını tamamladıktan sonra emeklilik kararı almıştır.. Erzincan İliç ilçesinde dünyaya gelen Gürbüz, AK Parti'nin İliç İlçe Başkanlığı görevini de yapmıştır. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'nin Erzincan İliç Belediye Başkan adayı olmuştur. Mustafa Gürbüz, siyasete Refah Partisi Yönetim Kurulu üyesi olarak başlamıştır. 14 Ağustos 2001'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye sevdasına ve davasına bağlılıkla ilçe başkanlığı görevini üstlenmiştir. 31 Mart 2019 Belediye Seçimlerinde Belediye Başkanı oldu ve halen bu görevi yürütmektedir. Gürbüz, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...