2022-07-24 08:07:00 | Son Güncelleme : 2022-07-24 09:02:49

INSTAGRAM DONDURMA Linki 2022 - Görsellerle instagram hesap dondurma! (Geçici, kalıcı instagram silme nasıl yapılır) Detaylı anlatım!

Teknoloji dünyasının en çok vakit harcanan sosyal medya uygulaması Instagram'da görsellerle hesap dondurma ve resimlerle hesap silme işlemlerini adım adım anlattık.  Dünya'da 1 milyarı, Türkiye'de ise 40 milyonu aşkın kişinin kullandığı Instagram, TiktTok ve farklı benzeri uygulamaların popülerlik kazanmasıyla en çok Instagram dondurma ve Instagram geçici kalıcı hesap silme nasıl yapılır sorularının odağında yer alıyor. Bu soruların ışığında 2022 Instagram hesap dondurma linki, görsellerle Instagram geçici ve kalıcı silme işlemlerinin nasıl yapılacağına yanıt verdik. İşte 2022 Instagram hesap dondurma linki...

Instagram dondurma, resimli instagram
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Instagram dondurma, resimli instagram

Hali hazırda dünyada en çok zaman geçirilen popüler sosyal medya aplikasyonu instagram, çeşitli paylaşım uygulamalarının etki alanını genişletmesiyle birçok kullanıcısı da kaybediyor. Bu sebeple instagram hesap dondurma, kapatma ve silme nasıl yapılır sorularının cevabı araştırılıyor. Telefondan instagram hesabının nasıl donduralacağı ya da instagram masaüstünden nasıl kapatılır sorusu için instagram dondurma ve silme linkini ekledik. İşte instagram kalıcı ve geçici silme ekranı...

BUNLAR AKLINIZDA BULUNSUN

 

INSTAGRAM DONDURMA İŞLEMİ ADIM ADIM GÖRSELLERLE 

İnstagram hesap dondurma işlemi için "instagram.com" adresine ihtiyaç duyulur. Bu sebeple kullandığınız cihazın tarayıcısından ya da herhangi bir bilgisayardan instagram geçici dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat instagram uygulamasının içerisinden direkt olarak geçiçi kapatma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Buradan da yine aynı uzantıya yönlendirilirsiniz.

1. Açılan pencerede sağ üst taraftaki ıkona tıklayın ve Prifili Düzenle opsiyonunu seçin.

2. Karşınıza gelen görüntüde aşağıya doğru inin, sağ alt kısımda bulunan Hesabımı Geçici Olarak Kapat butonuna tıklayın.

3. Ardından size sorulacak "Hesabını Neden Kapatıyorsun" suailine yeni açılacak menüden bir seçim gerçekleştirin ve hesabınızın şifresini bir kez daha girin.

4. Hesabınızı kapatma opsiyonu, yalnızca menüden bir madde işaretlediğinizde karşınıza çıkar. 

Hesabı Geçici Olarak Kapat seçeğine tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirebilmek adına hesabınıza giriş yapabiliyor durumda olmanız şarttır. Instagram hesap şifrenizi veya kullanıcı adı bilgilerini unuttuysanız, mutlaka bu bilgileri edinmeniz gerekir. Hesabınızı kapatmak yerine sizi kimlerin takip edeceğini değiştirmek istiyorsanız gizlilik ayarları bölümünden bu ayarı tekrardan düzenleyebilir ve istemediğiniz kişilere profile gösteremezsiniz. 

İNSTAGRAM DONDURMAK İÇİN TIKLAYIN

INSTAGRAM KALICI KAPATMA (SİLME LİNKİ)

İnstagram kalıcı kapatma işlemininde aynı sayfa üzerinde gelem "Hesabını neden siliyorsun" sorusunun yanındaki menüden arzu ettiğiniz seçimi gerçekleştirin ve şifrenizi yeniden yazın. Bu kısımda 8 farklı sebep sunulur. İstediğiniz sebebi belirtmekte özgürsünüz. Fakat başka bir şey seçeneği haricinde seçtiğiniz herhangi bir sebep için ekstradan açıklama yapmak zorunda kalırsınız. 

Bu işlemin akabinde "Hesabımı kalıcı olarak sil" butonuna tıklayın. Kendi hesabınız dışında bir hesabı silmek isterseniz, Hesabını Sil ekranının sağ üst tarafında bulunan kullanıcı ismini seçin. Sonrasında yanındaki ikona tıklayın ve çıkış yapı seçin. Silmeyi arzu ettiğiniz instagram hesabı ile yeniden login işlemini gerçekleştirin ve üst kısımda verdiğimiz yönergeleri takip edin. 

INSTAGRAM DONDURULDUKTAN SONRA NE ZAMAN AÇILIR?

Geçici bir kapatma olan instagram dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra yeniden aktif etmek isteyen kullanıcılar, instagram dondurma iptal işlemi için şu adımları izlemelidir:

  • Instagram hesap dondurma işleminin ardından yeniden aktive ediebilmek adına minimum 1 veya 2 güne ihtiyaç vardır.
  • Bu süre içerisinde instagram profilinize giriş yapmak isterseniz, "hatalı kullanıcı adı ya da şifre" biçiminde bir yazı karşınıza çıkacaktır.
  • Bu durumda endişeye kapılmaya gerek yok. Sadece yapmanız gereken 1-3 gün beklemek. Genellikle 24-48 saat içerisinde instagram hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz. Böylelikle hesabınız aktif duruma gelecektir.

 

INSTAGRAM DONDURUNCA MESAJLAR DÜŞER Mİ?

Hayır. Instagram hesabınızı dondurduğunuz andan itibaren tüm bilgileriniz de kaybolacaktır. Bu sebeple başka bir kullanıcının size mesaj atması olanaksızdır. Daha önce sizinle mesajlaşan kişi, hesabınızı artık "instagram kullanıcısı şeklinde" görür. Karşıdaki kullanıcı istediği kadar mesaj gönderebilir fakat bu mesajlar asla size yansıtılmaz. Hesabı aktif etmeniz halinde de gelen mesajlar size düşmez. Artık o mesaj yeri size ait değildir.

UZUN SÜRE İNSTAGRAMA GİRMEYİNCE KAPANIR MI?

Maalesef sosyal medya platformu bu husus hakkında net bir bilgi ortaya koyamıyor. Fakat sizin için açtığımız bir hesabımıza uzun sayılabilecek bir zaman hiç girmedik. Yeniden girmek istediğimizde ise telefon ya da mail onayı istendi. Dolayısıyla uzun süre girilmeyen instagram hesabınızı eskisi gibi kullanmak isterseniz mail veya telefon numaranıza instagram tarafından gönderilen şifreyi aktif ederek kullanabilirsiniz. Sosyal medya platfromu Instagram algoritmasının taramasının ardından yakaladığı baz bot hesapları ise kendiliğinden otomatik bir şekilde kapatabilir. Biz yine de bir hesaba uzun süre girmemezlik yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

farukmiskar34 3 Temmuz 2022 09:27

Kafa dinleme

Elif ay 2 Temmuz 2022 17:47

Hesabı silme

Helin Avşar 2 Temmuz 2022 17:33

Hesabımı sil

emir03837 1 Temmuz 2022 20:25

İkinci hesabı açtım