2022-07-15 12:56:00 | Son Güncelleme : 2022-07-15 14:53:24

İNSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM sorunu için instagram şifre yenileme ve değiştirme linki 2022: Unutulan instagram şifresi nasıl alınır? 

Otomatik giriş yapmadıysanız veya farklı bir cihazdan giriş yapmak isterseniz instagram şifre ve kullanıcı adını giriş ekranı kısmına yazmanız gerekir. Fakat bazı durumlarda instagram şifresi unutulur ya da kolay bir şifre belirlenmemesi halinde elinizden gidebilir. İşte böyle instagram şifremi unuttum durumlarında şifresini daha zor bir hale getirmek isteyen kullanıcılar, instagram şifre değiştirme, yenileme işlemlerini basit adımlarla hızlı bir şekilde halledebilir. Hali hazırda instagram platformunu kullanan Türkiye'deki 40 milyon kişi instagram şifresini unutulan telefonları veya bilgisayarları vasıtasıyla şifre değiştirme işlemini yapabilir. Bu sebeple instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum, nasıl değiştirebilirim sorusunu soruyorsanız; Instagram şifre sıfırlama ve değiştirme makalemizin içerisinden ilgili konunun cevabını görebilirsiniz.

instagram şifremi unuttum problemi için instagram şifre yenileme ve değiştirme
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
instagram şifremi unuttum problemi için instagram şifre yenileme ve değiştirme

Instagram şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusunu araştırıyorsanız en doğru adrestesiniz. Türkiye'de günlük en çok vakit harcanan sosyal medya uygulaması olan instagram, her gün binlerce kullanıcı tarafından indiriliyor. Tabi, indiren kadar instagram dondurma işlemini yapan çok sayıda kullanıcı da bulunuyor. Hem instagram hesap silme işlemini yapanlar hem de farklı bir cihaz üzerinde instagram hesap açma işlemini gerçekleştirmek isteyenler şifresini veya mail adreslerini unutabiliyor. Böyle durumlarda instagram şifresini unutanlar yenileme ve değiştirme işlemlerini yapmak zorundadır. Instagram şifre için güçlü parola oluşturmalısınız. Bunun için instagram yenileme işlemini akıllı telefon ya da bilgisayarlarınızdan basitçe halledebilirsiniz. 

İNSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM OPSİYONU İLE ŞİFRE YENİLEME 

Instagram giriş ekranın şifrenizi unuttuğunuzu gördüyseniz, platform sizin karşınıza instagram şifremi unuttum seçeneğini gösterir. Böyle durumlarlarda adım adım instagram şifre değiştirme için şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Cep telefonunuz üzerinden instagram aplikasyonuna giriş yapın, 
 • Instagram giriş ekranında, "giriş yapmak için yardım al" opsiyonunu seçin,
 • Instagram hesabınıza bağladığınız cep telefonu bilgilerinizi, e-mail adresini ya da kullanıcı adınızı yazın.

 

OKUYUCULARIMIZA ÖNEMLİ UYARI

Cep telefonu numarası girildiği zaman SMS olarak tek kullanımlık şifre mesajı gelir. Bu şifreyi girerek yeni instagram şifrenizi olşturabilirsiniz. Şayet e-mail yönetim postanız ya da kullanıcı adınızı girerseniz kayılı olan e-posta adresinize instagram şifre sıfırlama linki iletilir.  İletilen linke tıkladığınız zaman instagramın şifre değiştirme bölümüne gidebilirsiniz. 

'INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM' LİNKİ

TELEFONDAN INSTAGRAM ŞİFRE YENİLEME

 • Cihazınızdan instagram aplikasyonunu açın, 
 • Instagram profil sayfanıza gelin,
 • Profil sayfanızın sağ üst kısmında yer alan üç çizgiye tıklayın
 • Sıralı bir şekilde, "Ayarlar ->  Güvenlik -> Şifre" opsiyonlarını seçin
 • Kullanmakta olduğunuz şifrenizi ve yeni belirleyeceğiniz parolanızı girin
 • Sağ üstte bulunan mavi tik ikonunu seçin.

BİLGİSAYARDAN İNSTAGRAM ŞİFRESİ YENİLEME 2022

 • instagram.com web uzantılı internet sitesini açın
 • Sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafını seçerek pofilinize girin
 • Ayarlar ikonunu tıklayın
 • Şifreyi değiştir opsiyonunu gelin,
 • Hali hazırda kullandığınız parolanızı ve yeni şifrenizi yazın,
 • Son olarak şifreyi değiştir butonuna girin.

İNSTAGRAM ESKİ ŞİFREMİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Instagram parolanızı unuttuysanız, giriş bölümünde bulunan "GİRİŞ" yapmayla alakalı yardım al linkinin içerisine girin. Ya da instagram şifrem hatırlamtma bağlantısından yeni oluşturacağınız şifreyi tanımlayın. Ardından, e-mail, SMS ya da Facebook vasıtasıyla parola yenileme opsiyonunuz aktif hale gelecektir. 

 

Sudenw_331 Temmuz 2022 00:14

Ben instagram şifremi unuttum buradan değiştirmek istiyorum ss atmadan