Tgrt Haber
24 Şubat 2024 12:05 - Güncelleme : 23 Şubat 2024 16:42

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları!

24 Şubat Cumartesi günü Berat kandili idrak edilecektir. Müslüman aleminin en önemli günlerinden biri olan Berat kandiline özel en duygusal, anlamlı ve farklı kandil mesajları araştırılıyor. Vatandaşlar ise Whatsapp, Facebook ve Instagram gibi uygulamalar üzerinden sevdiklerimize, ailemize, arkadaşlarına göndermek üzere anlamlı, duygusal Berat kandili mesajları araştırılmakta.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları!
Kandil,

Berat Kandilinde sevdiklerimize ve arkadaşlarımıza göndermek üzere en duygusal ve farklı kandil mesajlarını araştırıyoruz. 2024 yılında Berat kandili 24 Şubat Cumartesi günü idrak edilecektir. Vatandaşlar ise sevdiklerine göndermek üzere en güzel, dualı ve farklı kandil mesajlarını araştırıyor. İşte sizin için derlediğimiz Berat kandili mesajları...

2024 BERAT KANDİLİ MESAJLARI!

"Berat kandili mesajları yüreklerde kim bilir ne acılar, ne umutlar ve ne kırgın hayaller var. Rabbim hiçbirinizin umutlarını soldurmasın. Hayırlı Kandiller"

"Mübarek gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim."

"Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların sona ermediği; mutlu, umutlu ve sevgi dolu günlere, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere..."

"Bugün ettiğiniz tüm dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun."

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 1. Resim

"Allah"ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece."

"Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

"İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hazreti Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun"

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 2. Resim

"Ey rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et."

FARKLI, DUYGUSAL VE ANLAMLI BERAT KANDİLİ SÖZLERİ!

"Ya Rab! Bizi dos doğru bir yola ilet; senin çizmiş olduğun istikamette ilerlet, niyetlerimizi ihlaslı eyle, ve bize lütfettiğin güzelliklerde bereket ihsan eyle, bu mübarek kandil gününde dualarımızı kabul eyle; Amin."

"Ellerimizin açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım."

"Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kalpleriniz imanla dolsun."

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 3. Resim

"Berat Kandilinin İslam aleminin yeniden dirilişine vesile olması dileğiyle, kandiliniz mübarek, dualarınız mübarek olsun. İyi Kandiller"

"Rabbim Sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri bu mübarek Berat kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. Hayırlı Kandiller."

"Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller. Kandiliniz mübarek olsun"

"İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle..."

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 4. Resim

"Duaların kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Hayırlı kandilleriniz olsun."

"Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi."

"Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Kandiliniz Mübarek Olsun"

"Bazı günler vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu mübarek gecede dua edelim Rabbimiz'e."

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 5. Resim

"Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan hususlar şunlardır:Din saygısı, edebe saygısı ve sofra saygısı. Hayırlı Kandiller."

"Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul olsun."

"Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı kandillerimiz olsun."

"Ey Rabbimiz! Bizlere dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eyle azabından muhafaza eyle. ( Bakara 201) Berat Kandiliniz Mübarek Olsun."

"Berat kandili mesajları her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmeniz dileğiyle hayırlı kandiller dilerim."

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 6. Resim

BERAT KANDİLİNDE ORUÇ TUTULUR MU?

Kandil günlerinde oruç tutmak sevaptır. Berat Kandilinde oruç tutulması ile ilgili bir hadis-i şerif şöyledir:

(Şabanın 15. gecesini ibadetle, gündüzünü de oruçla geçirin! O gece Allahü teâlâ buyurur ki: “Af isteyen yok mu, affedeyim. Rızk isteyen yok mu, rızk vereyim. Dertli yok mu, sıhhat, afiyet vereyim. Ne isteyen varsa, istesin vereyim” Bu hâl, sabaha kadar devam eder.) [İbni Mace]

KANDİL MESAJLARI 2024! Berat Kandili anlamlı, dualı, farklı kandil sözleri! Whatsapp, Facebook duygusal kandil mesajları! - 7. Resim

BERAT KANDİLİ NE ZAMAN?

2024 yılında Berat kandili 24 Şubat Cumartesi gününe denk gelmektedir. Berat Kandili bugün idrak edilecek. Hayırlı kandiller.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...